Herec Ondřej Malý je tváří neziskové organizace PROSTOR PRO

Spolupráci odstartuje kampaní #dávám_prostor

Hradec Králové, 31. října 2017 – Královéhradecká obecně prospěšná společnost PROSTOR PRO poskytuje nízkoprahové sociální služby již 17 let. Jen v loňském roce zaznamenala 7429 případů poskytnuté pomoci. Ve stejném období pak navštívilo nízkoprahové kluby 268 dětí a mladých lidí. Přesto veřejné průzkumy stále poukazují na nízké povědomí o nízkoprahových sociálních službách. Nezisková organizace PROSTOR PRO se proto rozhodla rozjet v týdnu od 21. do 28. listopadu osvětovou kampaň pod názvem #dávám_prostor, která má informační a dárcovský charakter. Vyvrcholí v úterý 28. listopadu, kdy se slaví Celosvětový den dárcovství - Giving Tuesday. Na tento den připravuje PROSTOR PRO v hradeckých kavárnách CrossCafe veřejnou akci za účasti ambasadorů, kterými jsou herec Ondřej Malý, rektor Kamil Kuča nebo bývalý klient a sociální pracovník Jan Kopic. Herec Ondřej Malý ale není jen ambasadorem kampaně Dávám prostor, stal se tváří PROSTOR PRO. Co ho k tomu přimělo? Podstatu svého rozhodnutí a své představy o spolupráci rozebírá níže v rozhovoru.

Proč jste se rozhodl podpořit královéhradeckou neziskovou organizaci PROSTOR PRO, o.p.s.?

Přes dvacet let žiju v Hradci Králové, a i když máme možnost se přestěhovat do Prahy, nebudeme to dělat. Tohle město mi přirostlo k srdci, jsem tu doma a cítím se tu dobře. Samozřejmě mi není lhostejné, co se tu děje. Kvalitní sociální služby a kvalita života jsou spojené nádoby. Je potřeba si uvědomit, že pokud chci žít spokojený život, musím to samé umožnit svým dětem.

Věnujete se ještě nějakým dalším sociálním nebo charitativním projektům?

Ano, vznikají další projekty, ale zatím o tom nemluvme.

Máte nějakou vizi nebo cíl Vaší spolupráce s neziskovou organizací PROSTOR PRO?

Rád bych PROSTOR PRO pomohl zviditelnit nízkoprahové kluby, jejich služby a hlavně jejich potřebnost. Ne každý ví, že je tu taková služba pro děti a mladé lidi, jak funguje a že je tu pro ně po celý týden zcela zdarma. Přičemž zdarma v uvozovkách není, někdo ji musí zaplatit. Peníze, které neziskovka dostává, sotva pokryjí provoz. I o tom je potřeba mluvit.

V čem podle Vás mohou dětem a mladým lidem pomoci nízkoprahová zařízení (nízkoprahové kluby)?

Vnímám současný svět jako rizikovější a zároveň odcizenější. Děcka se v dnešní době více potkávají v tom virtuálním světě, kde navazují online přátelství. V klubu ale zažívají ten lidský kontakt. Pokud rodina nefunguje zcela správně, tady mohou najít druhý domov, své místo v životě, kam patří nebo své silné stránky. Nízkoprahový klub je vlastně takový přístav, pocit bezpečí, ale mladí si v tomto věku nechtějí přiznat, že toto nutně potřebují. Přístav a pocit bezpečí ale potřebujeme všichni.

Kontakty pro média:

Mgr. Markéta Rudyšová

Public Relations

PROSTOR PRO, o.p.s.

tel: 774 350 979

mail: rudysova@prostorpro.cz

No images