TISKOVÁ ZPRÁVA: PROSTOR PRO nabízí zrekonstruovanou vzdělávací místnost

"Zdarma nebo za menší poplatek ji může využít široká veřejnost."

Hradec Králové, 1. února 2016 - V Malšovické neziskovce PROSTOR PRO se na jaře minulého roku otevřela nově zrekonstruovaná vzdělávací a komunitní místnost. Veškeré opravy provedla organizace vlastními silami za pomoci svých zaměstnanců a dobrovolníků. Potřebné finance poskytli Nadace 02 a firemní dárci. Místnost o rozměru 31 m2 je koncipována jako zasedací místnost pro 10 až 15 osob s dětským koutkem a pohovkou.

A pro koho je místnost určena? „Vytvořili jsme příjemný prostor pro setkávání kohokoliv, kdo mát chuť a potřebu sdílet pravidelně nebo nepravidelně zajímavé náměty a témata prospěšná lidem, a to především z místní komunity Malšovice, ale i z dalších částí města Hradec Králové," uvedl David Petr, ředitel PROSTOR PRO, o.p.s. Vzdělávací a komunitní místnost lze pronajmout pro nejrůznější účely a platí tu jednoduchá pravidla. Je-li setkání neziskové, pak může jednotlivec nebo skupina prostor využít zdarma. „Tímto způsobem u nás místnost využívala například skupina kontaktních rodičů a diskutovali zde o kontaktním rodičovství, zdravém životním stylu a praktických zkušenostech s aplikací těchto metod v každodenním životě. Vzdělávací a komunitní místnost se také stala náhradním prostorem pro setkání Komise místní samosprávy Malšovice," doplnil Petr.

V opravené místnosti také probíhají nejrůznější aktivity Rodinného centra POHODA, které je součástí neziskovky. Konají se tu například pravidelné workshopy s výrobou hraček na principu Montessori pedagogiky nebo kurzy angličtiny. Prostor je ale také možné využít i pro komerční účely za následujících podmínek. Pokud by se v místnosti odehrála aktivita, za kterou je vybírán poplatek nebo se jedná o komerční ziskovou aktivitu, pak je účtován poplatek za pronájem, který činí 200 Kč za hodinu. „Jsme rádi, když k nám zavítají nejrůznější spolky, zájmové skupiny, ale i kupříkladu menší firmy, které si u nás mohou udělat školení nebo prezentaci. Je ale nutné podotknout, že aktivity nebo důvody pronájmu nesmí být v rozporu s cíli, posláním, vizí a hodnotami naší organizace. Dosud tento případ nenastal, je ale potřeba tuto skutečnost připomenout," vysvětlil Petr.

Kontakt pro média:
Mgr. Markéta Rudyšová
Public Relations
PROSTOR PRO, o.p.s.
tel: 734 574 713
mail: rudysova@prostorpro.cz

No images