Aktuality z PROSTOR PRO / co se u nás právě děje

26.04.2018

Pozor na změnu v pravidelném programu v pondělí 30. 4. a 7. 5. Lekce  se z důvodu státních svátků ruší! Přejeme Vám hezké volno a těšíme se třeba v neděli 29. 4. na viděnou při naší oblíbené akci Malování na chodník!

Březen 2018

14. 3. 2018

Na neděli 25. března chystáme akci Velikonoce v Pohodě! Startujeme ve 13 hodin a až do 17 hodin tu pro vás bude nachystán bohatý program, který si užijí malí i velcí návštěvníci. Nebudou chybět tvořivé dílničky, hry a soutěže. Děti se mohou těšit i na velikonoční poklad. Akci provoníme našim tradičním velikonočním občerstvením. Vstup na akci je zdarma, platí se pouze dílničky. Podrobné informace sledujte na facebookovém profilu RC POHODA.

Únor 2018

14. 2. 2018

Co se u nás bude dít o jarních prázdninách? Máme pro vás dobrou zprávu! Všechny programy fungují jako v kterýkoliv jiný týden!!! Nízkoprahové kluby budou otevřeny v odpoledních hodinách (podrobný přehled najdete tady) a program Rodinného centra POHODA vás zabaví v dopoledních i odpoledních hodinách (kompletní nabídku najdete zde). Pokud se chystáte na prázdniny či dovolenou a navštěvujete pravidelně naše volnočasové aktivity, nezapomeňte se odhlásit ze své lekce na pohoda@prostorpro.cz nebo během tohoto týdne přímo lektorovi. Užijte si volno a brzy na viděnou!

1. 2. 2018

"Sdružení bylo založeno 1. února 2000. Záměrem zakladatele bylo propojit řemeslnou a neziskovou sféru. Organizace pořádala jednorázové akce a současně vznikla myšlenka vytvořit centrum pro děti...." Ano, jsme tu 18 let, kdy pomáháme dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích! Urazili jsme kus cesty, o které se můžete sami přesvědčit v historii naší organizace. Děkujeme, že jste s námi!

Leden 2018

15. 1. 2018

Karneval v POHODĚ, to je zábavné odpoledne pro děti a jejich rodiče. Těšit se můžete na odpoledne plné zábavy, her a smíchu. Pro děti nebude chybět zdravá svačinka v oblíbeném Bufíku. Rodiče vezměte si masky, aby byla větší legrace! Karneval vhodný pro chodící děti do 6 let. S karnevalem jsme na Facebooku. Nutná rezervace na pohoda@prostorpro.cz.

10. 1. 2018

Rozšiřujeme počet hodin u oblíbených cvičení s dětmi. Od 19. 1. otevíráme další hodinu lekce Naše malá předškolka. Bude se konat každý pátek od 10,15 hodin. Cvičení je vhodné pro děti od 2 let. Máte-li zájem si k nám přijít zacvičit, neváhejte a rezervujte si místo na pohoda@prostorpro.cz. Kompletní přehled o všech cvičeních najdete v Pravidelném programu Rodinného centra POHODA. Aktuální informace o cvičení zveřejňujeme i na našem Facebookovém profilu RC POHODA.

PROSINEC 2017

21. 12. 2017

PROSTOR PRO FANTAZII A TVŮRČÍ NÁPADY PŘEJE PROSTOR PRO: PF 2018. Užívejte konec roku a těšíme se na Vás v roce příštím.

7. 12. 2017

V neděli 10. prosince zveme malé i velké na tradiční adventní akci s názvem Vánoční dílničky v RC POHODA. Startujeme ve 13,00 hodin a do 17 hodiny máme připravený bohatý program pro malé i velké. Těšit se můžete na vánoční workshopy, dílničky, adventní divadélko a zimní pohádku. Drobné dárky můžete zakoupit na malém mini marketu od místních výrobců. Pro zpříjemnění chvil bude připraven lahodný svařák, punč a malé občerstvení. Akce se koná v našem sídle v Čajkovského ulici v Malšovicích. Podrobné informace najdete na facebookovém profilu RC POHODA.

Listopad 2017

28. 11. 2017

Kampaň #dávám_prostor vrcholí. Zastavte se za našimi ambasadory na kávu v jednotlivých hradeckých kavárnách CrossCafe. Oslavte s námi Giving Tuesday - mezinárodní svátek dárcovství a dobrovolnictví. Ještě celý den se můžete stát našimi ambasadory a zakoupením placky nebo samolepky vyjádřit podporu našim klientům a podpořit naše nízkoprahové a preventivní programy.

21. 11. 2017

Dnes startuje poslední část kampaně #dávám_prostor. Přesně týden, tedy od 21. do 28. 11. máte možnost nás podpořit v kavárnách CrossCafe. Děkujeme, že spolu s námi pomůžete dát prostor dětem a mladým lidem, se kterými úspěšně pracujeme již 17 let!

15. 11.  2017

Naše kampaň #dávám_prostor jede! Podívejte se na viuzály - plakáty, které nyní můžete v našem městě potkat. Představujeme Vám ambasadory naší kampaně. A pokud jedete Facebook, tak tady pro vás máme jednu FB událost #dávám_prostor.

10. 11. 2017

Prohlédněte si speciální webové stránky www.davamprostor.cz, kde se dozvíte vše podstatné.

3. 11.2017

Naše kampaň #dávám_prostor se rozjíždí naplno! Budeme na facebooku, na speciálním infowebu kampaně, od příštího týdne i na plakátech v ulicích města a nakonec také v síti hradeckých kaváren CrossCafe! K naší kampani máme skvělé video! Sledujte nás - zjistíte, že prostor pro změnu můžete snadno dávat i Vy!

říjen 2017

26. 10. 2017

Letos opět prosvítíme malšovické cesty barevnými lampióny. Na naší světelné stezce můžete potkat pohádkové bytosti, které se rády pozdraví s dětmi. Lampionový průvod již příští pátek 3. listopadu v 17.00 před naší budovou v Malšovicích.

18. 10. 2017

Podzimní sobota patřila Malování na chodníku a motorkářům. Děti mohly zajít do kina, na divadelní představení, vyrobit si podzimní dekoraci nebo zajít na nějakou dobrotu. Malování na obličej a svačinku v podobě přesnídávky si užilo skoro každé dítko. Podívejte na fotky.

12. 10. 2017

Podzim volá a co přiletí do POHODY přesně za týden? Další workshop přírodní kosmetiky! Na programu tvoření bude kokosové prací mýdlo. Uvidíte celý proces výroby mýdla zastudena a také jak mýdlo zpracovat. Povíme si pár slov o praní + jak na skvrny a o tvorbě aviváže. Vaše domácnost se přiblíží více přírodě. Cena 399 Kč. Rezervace na pohoda@prostorpro.cz.

3. 10. 2017

Hlasem pro SPIRÁLU pomůžete malým i velkým školákům. Od 3. 10. až do 31. 10. v TESCu na Brněnské můžete hlasovat pro náš projekt SPIRÁLA. A o co vlastně ve SPIRÁLE jde? Se SPIRÁLOU chodíme do škol – pomáháme tam dětem přijít na to, jak vycházet se sebou i s druhými, jak trávit dobře volný čas, jak si nenechat problémy přerůstat přes hlavu. Aby se ve světě cítili jistě a bezpečně. Aby byli ve škole i venku dobrá parta a uměli si poradit, když se zrovna nedaří: když narazí na šikanu, drogy nebo špatné vztahy. Učíme je to chytrou hrou i silnými zážitky. Podpořte SPIRÁLU a pomozte dětem zvládat život už od začátku. Podpořte školáky v projektu SPIRÁLA.

září 2017

27. 9. 2017

Od dnešní středy do úterka 10. 10. nám můžete pomoc získat finanční podporu pro jeden z našich úspěšných a oblíbených projektů: rozvojově-zážitkový pobyt reSTARTÉR. Stačí pro nás hlasovat v prodejnách Albert v Hradci Králové, Náchodě nebo Trutnově během kampaně Bertík pomáhá. Je to drobnost, která ale našim dětským a dospívajícím klientům pomůže v jejich snaze reSTARTOVAT svůj život tak, aby byl nakonec opravdu spokojený. Podpořte je s námi v jejich snaze. Má to smysl! Restartujte s námi!

19. 9. 2017

Týden nízkoprahových klubů odstartoval. Letos se koná od 18. do 24. září. Probíhá v 53 městech České republiky. Jednotlivé kluby v něm nabízejí dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly... Zkrátka bezmála stovka akcí v nízkoprazích, a to všechno s cílem upozornit na práci a význam těchto zařízení, kam mohou děti po škole přijít trávit volný čas nebo řešit problémy bez jakýchkoli registrací, či poplatků. Týden nízkoprahových klubů již pojedenácté pořádá Česká asociace streetwork a 71 nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé republiky. My jsme se letos z kapacitních důvodů konkrétních akcí nezapojili, rozhodli jsme se ale pomoci s její mediální propagací. Podrobný přehled aktivit, které se na Královéhradecku, ale i v jiných částech republiky odehrávají, naleznete tady.

15. 9. 2017

Zaujal vás článek o našem bývalém klientovi NZDM, který dnes sám pracuje v nízkoprahových službách? Pak si nalaďte dnes ráno v 8,30 hodin Český rozhlas Hradec Králové, kde bude Honza hostem v živém vysílání a rozebere toto téma podrobněji.

11. 9. 2017

Se začátkem týdne přinášíme dobrou zprávu! S naším projektem reSTARTÉR jsme uspěli v náročném výběrovém řízení Nadačního fondu Albert a můžeme se pustit do příprav. A co si pod tím představit? Projekt reSTARTÉR je rozvojově-zážitkový pobyt pro klienty NZDM KLÍDEK a KLUBÍK, který jim pomůže naučit se, jak lépe zvládat jejich trable a trápení. A skvělé je i to, že o konkrétní výši podpory pro naše klienty už rozhodnou sami Hradečáci. Od 27. září do 10. října hlasováním v prodejnách Albert můžete dát šanci na lepší život… Děkujeme, že jste s těmi, kterým pomáháme.

červenec a srpen 2017

16. 8. 2017

Je léto a naše zahrada žije. Pořídili jsme bezva osvěžení, dovádí nám zde fitmami s dětmi, další šikovné děti tvoří v Montessori dílničkách a taky schůzujeme: večer s cvičením a ráno ve velkém.

28. 7. 2017

Představujeme Vám s radostí nového ambasadora PROSTOR PRO. Honza Kopic je Hradečák, který nás zná dokonale a dnes sám pomáhá mladým lidem v Brně. Jeho příběh o cestě od dětského klienta našeho nízkoprahu k sociálnímu pracovníkovi brněnského NZDM je mimořádný. Zde si můžete přečíst celý rozhovor.

Máme ohromnou radost, že se Honza rozhodl jako ambasador šířit naše hodnoty a práci dál!

12. 7. 2017

Mrkněte na naši zbrusu novou digitální výroční zprávu za rok 2016. Napsali jsme si ji samozřejmě sami, grafiku zajistilo už tradičně Visuo a zauditovali nám ji ECO-ECONOMIC & COMMERCIAL OFFICE s.r.o. Je tam všechno podstatné, jasně a přehledně i s obrázky. Najděte si, co Vás zajímá. Děkujeme za podporu!

10. 7. 2017

Každou středu dopoledne o letních prázdninách se bude u nás na zahradě cvičit. Instruktorka Miš Mikolášíková za FitMami bude připravena na značkách vždy od 9,30 hodin. Lekce začínají 12. 7. Veškeré dotazy směřujte přímo na výše uvedenou instruktorku.

červen 2017

30. 6. 2017

Máme skvělou zprávu - pro všechny naše současné i budoucí přátele, podporovatele a dárce - prostě partnery: s velkou radostí Vám představujeme prvního ambasadora PROSTOR PRO, Ondřeje Malého. Skvělého herce a nadšeného cyklistu! Ondrovi přijde to, co v PROSTOR PRO děláme, tak důležité a potřebné, že se rozhodl šířit naši myšlenku dál. Třeba tím, že u nás rovnou natočil video pro naši kampaň #dávám_prostor.

28. 6. 2017

Už jen poslední dva dny u nás běží pravidelný program Rodinného centra POHODA. Děkujeme, že jste s námi během roku trávili své volné chvíle, ať už s dětmi při dopoledních aktivitách nebo sami odpoledne v rámci našich pohybových lekcí. O prázdninách se u nás ale nebude úplně lenošit, oblíbená cvičení můžete navštěvovat i nadále. Co vše zůstává, to se dozvíte v nejbližších dnech tady v aktualitách nebo na Facebookovém profilu RC POHODA. Přejeme Vám pohodové letní dny, ať už je budete trávit kdekoliv. V září na viděnou a těšte se na novinky!

27. 6. 2017

Podívejte se na barevný fotoreport z Open Air Programu v Žižkových sadech. Ještě pár dní tu budeme pro vás!

23. 6. 2017

Naložili jsme dvě auta a vyrazili s naším Rodinným centrem POHODA na Open Air Program Hradec Králové do Žižkových sadů. Jsme na místě každý den od pátku do pátku. Přijďte k nám aktivně odpočívat a nabírat sílu na ranec kultury.

14. 6. 2017

Přijďte nás odpoledne návštívít na Ulrichovo náměstí!!! Dnes je pro nás den D. Vhodnější by ale bylo napsat den GSJ. Ano, již po jedenácté pořádáme na Ulrichově náměstí preventivní akci s názvem GRAFFITI STREET JAM. Vedle úmyslu předcházení postihů z nelegálního sprejování, je tato akce určena všem, kteří se o tomto umění chtějí dozvědět více. A nebude chybět ani pestrý doprovodný program s vystoupeními a workshopy! Těšíme se na vás!

květen 2017

30. 5. 2017

Podívejte se nás v pořadu České televize Sama doma, kde jsme si povídali o elektronických cigaretách a wapování u mladých lidí. Jaká jsou rizika? Je e-cigareta a wapování pro děti škodlivé? Povídali jsme si a taky v chatu odpovídali na zvídavé otázky divaček a diváků.

26. 5. 2017

Než se všichni rozjedete na prázdniny a dovolené, máme pro vás nabitý červnový program. Nechybí v něm přednáška se zkušenou porodní asistentkou, která naváže na předchozí povídání a přidá téma kojení. Chystáme pokračování úspěšného workshopu s výrobou přírodní domácí kosmetiky, kde se třeba naučíte, jak si namíchat kvalitní pleťovou masku. Podpoříme svou účastí a aktivitami dvě velkolepé akce ve městě a sami jednu tradiční na téma legální graffiti uspořádáme. K tomu všemu zorganizujeme nějakou tu oslavnou akci na počest konce školního roku pro naše klienty RC POHODA, NZDM Klídek a Klubík a klienty preventivních programů SPIRÁLA. Podrobné informace sledujte na našich webových stránkách a Facebookovém profilu PROSTOR PRO a RC POHODA.

 A tady malá ochutnávka:

1. 6.  - Slaví se Mezinárodní den dětí, a proto nejen s námi a za námi přijďte navštívit akci HRADEC KRÁLOVÉ - BEZPEČNÉ MĚSTO 2017. Bohatý program je připraven od 9 do 13 hodin na Tylově nábř. a v okolí ZŠ J. Gočára. Pořadatelem akce je Městská policie HK, Magistrát města HK a KMS Střed města.

14. 6. - 11. ročník GRAFFITI STREET JAM - Tradičně na Ulrichově náměstí v Hradci Králové si užijeme pohodové odpoledne, možnost zdarma pomalovat legální plochy při poslechu skvělé muziky a za doprovodu sportovních a volnočasových aktivit.

22. 6. - V prostorách RC POHODA startuje od 17 hodin pokračování Workshopu s výrobou přírodní kosmetiky se šikovnou lektorkou Markétou Faltovou. 

27. 6.  - Přednáška Strasti a slasti kojení - toto téma přijďte důkladně rozebrat s porodní asistentkou Růženou Sládečkovou od 17 hodin.

23. - 30. 6. - OPEN AIR PROGRAM - OPEN VACUUM - Náš pohodový stánek znovu osvěží kulturou nabitý divadelní festival a jeho venkovní program v Žižkových sadech.

22. 5. 2017

V sobotu odpoledne jste nás mohli opět navštívit na dětském dni Poklad na Stříbrném rybníku.Na našem stanovišti RC Pohoda se opět sportovalo. Počasí nám přálo, účast byla tradičně převeliká a my jsme rádi, že jsme to zdárně zvládli! Doufáme, že jste si to s námi užili a těšíme se zase za rok! Zdokumentovali jsme to pro vás tady.

16. 5. 2017

Děti a elektronické cigarety, to je jedno z aktuálních témat, na které se snažíme v posledních měsících opakovaně upozorňovat. Máte představu, jak je kouření e-cigaret mezi dětmi rozšířené a co si o něm školáci myslí? S redakcí iDNES.cz jsme o problému připravili článek, který si můžete přečíst na OnaDnes.cz.

11. 5. 2017

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY PRO NAŠE PROGRAMY. Potřebujeme pomoci s organizací veřejných akcí (ať již na našich akcích převážně pro děti nebo s našim info stánkem s aktivitou pro děti na akcích jiných organizátorů). Velmi uvítáme pomoc při distribuci letáků a plakátů na veřejná místa v našem městě. Ozvěte se nám na mail: dobrovolnici@prostorpro.cz.Podrobné info zde.

9. 5. 2017

Podívejte se na naši fotoreportáž, jak jsem si užili letošní Čarodějnice s KLUBÍKEM a KLÍDKEM.

5. 5. 2017

Máme pro vás samé dobré zprávy! Najdete je v našem prvním letošním newsletteru. Prošel řadou změn a my věříme, že se vám budou líbit a určitě nejsou poslední. Těšte se na další vydání! Nové vydání si můžete prečíst tady.

2. 5. 2017

Jdeme s dobou! Nově můžete Rodinné centrum POHODA vyhledat i na Instagramu!!! Dejte si nás mezi oblíbené a sledujte, co se u nás aktuálně děje. Náš účet je @rcpohoda.

duben 2017

27. 4. 2017

S radostí a hrdostí oznamujeme, že nám Ministerstvo spravedlnosti ČR udělilo důležitou akreditaci pro náš Probační program PRÁVO PRO KAŽDÝ DEN. Až dosud jsme program realizovali pod hlavičkou organizace Partners Czech. Blahopřejeme také dalším sedmi organizacím, které získaly akreditaci (jiných) probačních programů.

12. 4. 2017

Česká asociace streetwork, z.s. je respektovaná profesní organizace nízkoprahových sociálních služeb a my máme za PROSTOR PRO skvělou zprávu, vedoucí našich nízkoprahových programů Gabrielu Lepkovou si ČAS vybral na pozici hodnotitelky kvality pro Rozvojové audity! (takové E&Y nízkoprahů).

březen 2017

24. 3. 2017

Jaro je tu, svátky jara za dveřmi a s nimi spojená naše první velká letošní akce Velikonoce v POHODĚ. V neděli 9. dubna přijďte od 13 do 17 hodin k nám do našeho malšovického sídla, kde budou připraveny tématické dílničky, pohádkové představení, soutěže venku i uvnitř, tradiční domácí pohoštění a spousta dalšího. Těšíme se na vás!

15. 3. 2017

Když nám dáte hlas, Tesco dodá zbytek! Hlasujte pro nás od 8. 3. do 4. 4. při nákupu v Tescu Březhrad a pomozte nám získat odměnu 30 000 Kč na Preventivní programy SPIRÁLA. Stačí hodit žeton, který dostanete za nákup, do boxu SPIRÁLA - cesta k bezpečné škole. Nenakupujete v Březhradu? Nevadí! Přineste žeton do naší organizace a my ho do Březhradu dopravíme. Sledujte na FB Hlásím hlas pro SPIRÁLU.

9. 3. 2017

Setkání rodičů se blíží!!! V pondělí 13. března od 10h k nám přijďte diskutovat na téma Mateřství aneb setkání sama se sebou. Podrobné informace sledujte na našem Facebookovém profilu RC POHODA.

8. 3. 2017

Akce Rozbal to měla velký úspěch. Během hodiny a půl se nám podařilo rozdat všech 60 přichystaných balíčků. Většina kontaktů proběhla v OC Aupark, kde nás dokonce jedna skupinka sama vyhledala a o balíčky požádala.

3. 3. 2017

Máme skvělou zprávu! Postoupili jsme se SPIRÁLOU do finálového kola programu Vy rozhodujete, my pomáháme vyhlášeného společností Tesco CZ! Teď už to bude hlavně na Vás! Pomůžete nám vyhrát? Sledujte náš Facebookový profil, sdílejte, lajkujte a komentujte. Ve středu 8. 3. začínáme soutěžit!

1. 3. 2017

Jsme nedílnou součástí komunitní sítě sociálních služeb města Hradec Králové. Nyní máte k dispozici praktický Adresář sociálních služeb. Až již hledáte informaci, radu či pomoc přímo Vy nebo někdo Váš blízký.

únor 2017

27. 2. 2017

A protože je doba karnevalů a mosupustu, uspořádali jsme v pátek 24. února jednu takovou maličkou taškařici u nás v prostorách Rodinného centra POHODA. Děti si společně zacvičily, zahrály zábavné hry a spolu s rodiči sluply něco dobrého na zub. Fotogalerii k akci si můžete prohlédnout na Facebookovém profilu RC POHODA.

16. 2. 2017

Tři zajímavé přednášky a jedna kouzelná pohádka! To vás zajímá! Mrkněte sem.

14. 2. 2017

Dnes na Valentýna vyrážíme s KLÍDKEM do ulic s kampaní ROZBAL TO. Jde o preventivní akci, zaměřenou na zvýšení povědomí o ochraně před pohlavně přenosnými nemocemi a nechtěným otěhotněním. Mladým lidem rozdáme balíčky s kondomy a informacemi o bezpečném sexu. Navíc je seznámíme se službou NZDM (tj. nízkoprahového zařízení pro děti a mládež).

9. 2. 2017

POZOR! Příští týden (13. - 17. 2.) jsou dopolední programy pro rodiče s dětmi (cvičení pro mrňousky, cvičení maminek s miminky, naše malá předškolka, montessori dílničky, tvoření u kávy) kvůli jarním prázdninám zrušeny.

leden 2017

25. 1. 2017

Rodinné centrum POHODA nabízí pravidelné i jednorázové aktivity, veřejné akce a vzdělávání. Podívejte se na aktuální pravidelný program a nejbližší nabídku vzdělávání - čeká vás jedna přednáška a jedno povídání.

16. 1. 2017

K dnešnímu dni jsme z organizačních důvodů ukončili program Náhradní rodinné péče PECKA. Důvodem ukončemí byl nízký počet klientů (tj. pěstounských rodin), který má přímý vliv na rozpočet NRP PECKA. Náš cíl - deset rodin v roce 2016 - se nám bohužel nepodařilo naplnit. Se všemi ostatními programy naší organizace pokračujeme samozřejmě nadále a budeme je rozvíjet do nových aktivit naší organizace.

10. 1. 2017

Dnešním dnem, na základě darovací smlouvy, je opět vlastníkem budovy v Čajkovského 1861 město Hradec Králové. Naše organizace se stává opět nájemníkem a budova nadále zůstává sídlem naší organizace. Hlavním důvodem darování je, že město Hradec Králové má lepší možnosti zajistit finanční prostředky na stavbu budovy nové. "Dřevěnka" je z roku 1971 a byla postavena v "Akci Z" přímo obyvateli Malšovic.

8. 1. 2017

Máme pro vás přednášku Ženská sexualita. Dozvíte se nejen jaká jsou specifika ženské sexuality. Ve středu 18. 1. v 9.30 hodin v Rodinném centru POHODA. Přednáší Mgr. Helena Mošnová, CSB.

2. 1. 2017

I v tomto roce jsme tu pro vás: pro děti, mladé lidi, rodiny, školy a širokou veřejnost. Podívejte se na naše stávající programy a aktivity.

 

rok 2016

prosinec 2016

28. 12. 2016

Do nového roku 2017 vám všem přejeme, ať jste ve správný čas na správném místě. Děkujeme, že jste s námi! PF 2017

14. 12. 2016

Rodinné centrum POHODA a Náhradní rodinná péče PECKA realizovala za podpory Královéhradeckého kraje v období červenec až listopad 2016 projekt pod názvem MĚJ RÁD/A SVŮJ KRAJ aneb environmentální vzdělávání dětí z pěstounských rodin a dětí a mládeže z komunity kolem Rodinného centra POHODA. 

V rámci projektu proběhly dva workshopy se zaměřením na environmentální tématiku a jeden víkendový pobyt pro dětí z pěstounské péče. Workshop "Vyrobme si domeček hmyzáček" realizovaný na zahradě naší organizace měl veliký úspěch, jak u dětí, tak u rodičů. Počasí se nám vydařilo, řekli jsme si o teorii prospěšnosti hmyzích příbytků na zahradě, a především na zahradách ve městě. Vzdělávací víkendový pobyt pro děti z pěstounské péče proběhl v říjnu na krásném místě v Babiččině údolí. Děti si užily jak krásnou přírodu, historii s tímto místem spojenou, tak spousta legrace a zábavy. Víkendového pobytu se zúčastnilo 9 dětí z Královéhradeckého kraje. Obě aktivity byly zaměřeny na posílení zájmu dětí o naše okolí s environmentálním dopadem, seznámení se krásami našeho kraje a jeho možností pro strávení aktivního volného času. Podpořena byla i jemná motorika dětí, při tvorbě jak hmyzích domečků, tak při doplňkových krách v rámci vzdělávacího víkendového pobytu.

Realizace projektu byla podpořena Královéhradeckým krajem.

13. 12. 2016

Z organizačních důvodů ukončujeme k 16. 1. 2017 program Náhradní rodinné péče PECKA. Důvodem ukončení programu je bohužel nízký počet klientů (pěstounských rodin), který má přímý vliv na rozpočet NRP PECKA. Náš cíl - deset rodin v roce 2016 - se nám bohužel nepodařilo naplnit.

6. 12. 2016

Druhou adventní neděli jsme v naší dřevěnce uspořádali Vánoční jarmark s venkovním stylovám prodejem, dílničkami pro malé i velké, pohádkovým představením a bazárkem oblečení. To vše se odehrálo za zvuku vánočních koled, mrazivého počasí a výborného domácího občerstvení z našeho bufíku. Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout na našem Facebookovém profilu RC Pohoda

Listopad 2016

29. 11. 2016

Vánoční jarmark v Malšovicích je tu! Již tuto neděli 4. prosince můžete od 10 do 16 hodin přijít nakoupit dárky pro sebe i své blízké z dílen šikovných prodejkyň, s dětmi se podívat na krásnou pohádku nebo si s dětmi něco tématického vyrobit v naší dílničce. Vánoční atmosféru doladí stylová hudba i občerstvení. Podrobné info na Facebooku nebo zde.

28. 11. 2016

Máme za sebou v pořadí již pátý Benefiční večer PROSTOR PRO. Akce se vydařila a splnila svůj účel. Podařilo se nám získat částku 33 100 Kč. Děkujeme všem, kteří jste přišli a podpořili naše důležité a potřebné preventivní programy! Děkujeme partnerům benefice: městu Hradec Králové, společnosti Královéhradecká provozní, firmě ZCZ (Vitamín velkoobchod elektro), tiskárně Garamon a kreativní agentuře Visuo. Poděkování za mediální partnerství míří na webový portál Hradec Králové.cz. Děkujeme a těšíme se s vámi na další ročník! Prohlédnout si krasné fotky z benefice můžete přímo zde.

9. 11. 2016

Další Vánoční jarmark v Malšovicích je tu! Vánoční atmosféra pro rodiny s dětmi přímo v Malšovicích. Program pro děti i dospělé. Výrobky šikovných prodejců a prodejkyň, kreativní dílničky v teple budovy, občerstvení. Neděle 4. prosince od 10.00 do 16.00 hodin v sídle a před sídlem naší organizace v ulici Čajkovského v Malšovicích. Podrobné info na Facebooku nebo zde.

 

říjen 2016

21. 10. 2016

Pátý Benefiční večer PROSTOR PRO v Divadle Drak protne v pátek 25. listopadu od 19 hodin vystoupení oceňovaného hudebního dua Kieslowski, jejichž tvorba má sílu spodního proudu pod jezem, a odlehčí zas divadelní představení Cirkus v hlavě, aneb bloudění dvou klaunů, kteří se chtěli stát kouzelníky, ale báli se tmy. Přidejte k tomu ještě aukci autorských uměleckých předmětů a dostanete vesmírně naladěný zážitek jednoho pozdně listopadového večera. Výtěžek z benefice poputuje na Preventivní programy SPIRÁLA.

září 2016

30. 9. 2016

Na počátku října pro vás chystáme dvě přednášky. V úterý 4. října se od 13,30 hodin koná Setkání rodičů na téma Hranice výchovy. Den poté, tedy ve středu 5. října, jsme pro vás od 17,30 hodin připravili pokračování přednášky Zdravý zoubek. 

Setkání rodičů - Hranice výchovy

Setkání rodičů se u nás konají pravidelně. Je vhodné pro ty, kteří mají zájem společně diskutovat a přemýšlet o výchově. Na setkání s Vámi se těší psycholožka a maminka Mgr. et Mgr. Radka Hnyková. Děti jsou vítané, budou pro ně připraveny hračky. Vstupné je 50,- Kč. Své místo si prosím rezervujte na pohoda@prostorpro.cz.

Zdravý zoubek

Budeme si opět povídat o chrupu vašich dítek a co pro něj můžete udělat. Dozvíte se užitečné rady k prořezávání zoubků, nočnímu kojení a vlivu na chrup, k prevenci u dětí i dospělích apod. Přijďte, získejte informace, diskutujte a raďte se s odbornicí Janou Bednářovou. Vstupné na přednášku Zdravý zoubek je 110,- Kč, platí se v hotovosti na místě. Místo si prosím rezervuje rovněž na pohoda@prostorpro.cz.

Podrobné aktuální informace sledujte na našem Facebookovém profilu.

27. 9. 2016

Kam se chystáte v pátek 30. září dopoledne? Přijďte posedět k nám na kávu a vyrobit si domeček pro broučky!!!V rámci naší páteční lekce Pohodovém tvoření u kávy si můžete vytvořit s dítkem elegatní hmyzí domeček pro včeličky samotářky, které nám přinášejí tolik užitečného. Hmyzí domek se bude vyrábět z polotovarů, které si sami naplníte a dle času i pomalujete. Vzniknout mohou designové doplňky vaší zahrady s velice užitečným přínosem! V průběhu workshopu si každá maminka s dítkem naplní již sestavený hmyzí domeček připravenými i donesenými přírodními materiály. Děti pak mohou domek natřít, pomalovat, či jej nechat jen tak. Po umístění v zahradě mohou chodit pozorovat, zda se již nastěhovali hmyzí nájemníci a jak se jim daří. Poplatek za workshop bude mimořádně 150,- Kč. V ceně bude polotovar hmyzího domku, náplň a další materiál. Domeček si odnesete domů. Při rezervaci místa si vyberete tvar domečku, který se vám bude líbit. Pokud byste chtěli dvoupatrový, je to možné, ale bude to za malý příplatek s ohledem na větší spotřebu materiálu. Větší domeček bude za 200,- Kč. Místo na workshopu si rezervujte na pohoda@prostorpro.cz. podrobné aktuální informace sledujte tady. V pátek 30. září dopoledne se na vás těšíme. Tým RC POHODA

26. 9. 2016

Nedělní motosraz byl parádní. Počasí se vydařilo a děti vyřádily. Na fotogalerii z akce se můžete podívat na našem Facebookovém profilu.

21. 9. 2016

Akce Motosraz v pohodě se blíží!!! Již tuto neděli 25. 9. od 14 do 17 hodin si přijďte k nám užít krásné odpoledne plné zábavy, soutěží a her. pro malé i velké Nebude chybět naše skvělé občerstvení. Vedle sladkých odměn pro děti na vás čekají i věcné výhry v podobě voucherů na nákup od partnera akce, OC FUTURUM Hradec Králové, kterému tímto děkujeme. Více o akci a aktuální podrobné informace naleznete na našem Facebooku.

14. 9. 2016

S novým školním rokem jsou tu opět oblíbené adaptační programy! "Adapťák" je určen žákům 6. ročníků ZŠ a studentům 1. ročníků SŠ, které od nového školního roku fungují v novém kolektivu. Cílem je podpořit rozvoj skupiny, posílit pozitivní vztahy mezi žáky/studenty a rozvíjet spolupráci v kolektivu. V programu počítáme s aktivním zapojením třídního pedagoga. Fotografie z uskutečněných akcí teď v září naleznete na našem Facebookovém profilu.

7. 9. 2016

Na konci prázdnin jsme se s NZDM KLUBÍK a KLÍDEK vydali na zážitkový pobyt do Horního Bradla. Téma pobytu bylo: sociální síť. Strávili jsme tu čtyři dny plné tematických her. Pomocí aktivit a diskuzí jsme se mimo jiné snažili poukázat na rizika sociálních sítí na internetu, dále jsme se zaměřili na důležitost přirozené sociální sítě skládající se z lidí, kteří nás obklopují. Výjezd jsme si maximálně užili a přivezli jsme si spoustu informací a krásných zážitků. Děkujeme za finanční podporu pobytu z projektu Streetwork pro děti a mládež. Fotky z akce si můžete prohlednout na našem Facebookovém profilu PROSTOR PRO.

srpen 2016

31. 8.

Pravidelný program rodinného centra se opět rozjede v plném rozsahu! Prázdniny jsou u konce a u nás opět otevřeme celotýdenní dopolední a odpolední program, který zahrnuje oblíbené lekce z minulých sezón, ale i zbrusu nové aktivity. Již nyní máme téměř plno v dopoledních lekcích Cvičení pro mrňousky a Naše malá předškolka. Novinkou od září jsou tyto kurzy:

Pondělí

Zdravotní cvičení MOVE (vhodné i pro seniory)

FLOW jóga 

Úterý

Angličtina pro mrňousky (vhodné pro děti ve věku 2 - 4 let)

Středa

Wellness pilates

Na pohodu s tatínkem (pohodové cvičení a tvoření věnované tatínkům a dědům a jejich dětem)

Čtvrtek

Teen jóga

Dětská jóga

Pátek

Pohodové tvoření u kávy (kreativní tvoření s lektorem pro děti, případně i maminky u kávy; vhodné pro děti od 1 roku, posedět u kávy ale můžete i s mladšími ratolestmi)

 

Podrobný program a popis jednotlivých lekcí naleznete tady.

22. 8. 

Pozor! Připomínáme zítřejší akci, kterou je Piknik v Pohodě. Těšíme se na vás v čase 9,30 - 11,30 hodin. Můžeme si přijít jen tak popovídat, pohrát si s dětmi, dát si dobrou kávu, přinést ochutnat něco dobrého k snědku nebo jen tak přijít si odpočinout k nám do PROSTOR PRO  a dozvědět se něco nového o nás a našem novém pravidelném programu RC POHODA, který od září opět rozjíždíme v plném nasazení. Aktuální informace naleznete na našem Facebookovém profilu v sekci události - Piknik v Pohodě.

červenec 2016

26. 7. 2016

Nezapomeňte, že i o prázdninách se u nás cvičí! Tak pokud právě nejste na dovolené, přijďte se k nám protáhnout. V úterý si zacvičí těhotné ženy, ve středu příznivci punk jógy, ve čtvrtek probýhá kurz pilates nebo senior jóga. Podrobné informace a časy jednotlivých lekcí naleznete v sekci RC POHODA - Pravidelný program - Odpolední aktivity. Místa na jednotlivých cvičení je potřeba si rezervovat telefonicky u jednotlivých lektorů nebo mailem na pohoda@prostorpro.cz.

19. 7. 2016

Pozor!!! Setkání kontaktních rodičů plánované na tuto středu 20. července se ruší a přesouvá na poprázdninový čas. Nový termín ladíme s lektorkou a zveřejníme tady i na našem Facebookovém profilu.

12. 7. 2016

Léto je v plném proudu a my Vám jako alternativu k prázdninovému čtení nabízíme začíst se do naší Výroční zprávy za rok 2015. Výroční zprávou, která Vám blíže představí veškeré naše aktivity, úspěchy a pořádáné akce Vám chceme poděkovat za Vaši přízeň a podporu. Máte-li zájem, podívejte se také na Zprávu nezávislého auditora o ověření výroční zprávy a účetní závěrky.

červen 2016

29. 6. 2016

Máme pro vás nový newsletter Novinky PROSTOR PRO - jenom dobré zprávy (léto 2016). Můžete si tedy přečíst a dozvědět se, co je u nás nového a co pro vás chystáme v nejbližší době. No a protože se blíží konec června, tak nám dovolte popřát pohodové léto,  krásné prázdniny a příjemně strávené volno či dovolenou! 

21. 6. 2016

Hradec opět oživá díky divadelnímu festivalu a v našem stánku v Žižkových sadech je každý den velmi krásná a tvořivá atmosféra. Jak to u nás vypadá, co je aktuálního na "divadelňáku", můžete sledovat na našich Facebookových profilech PROSTOR PRO a RC POHODA. Aktivity jsou podpořeny Statutárním městem Hradec Králové.

17.6. 2016

Už se to blíží! Za pár hodin pro vás v rámci Open Air Programu  divadelního festivalu otevřeme náš volnočasový stánek v Žižkových sadech. A na co se můžete těšit? Čekají na vás tvořivé dílničky pro děti, sportovní a dětské aktivity i klidová zóna pro odpočinek. Držíme sobě i pořadatelům pěsti, aby se počasí umoudřilo a těšíme se, že k nám zavítáte! Otevřeno bude přes týden od 15 do 19 hodin, o víkendech pak od 13 do 19 hodin. Aktuální informace budeme zveřejňovat na našem Facebookovém profilu. Aktivity jsou podpořeny Statutárním městem Hradec Králové.

14. 6. 2016

Za chvilku vypukne již 10. ročník Graffiti Street Jam, na který vás samozřejmě srdečně zveme. Přijďte si s námi užít krasné odpoledne plné pohodové zábavy a lidí.

14. 6. 2016

Jsme rádi, když se o nás média zajímají, proto jsme přijali pozvání na rozhovor v živém vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové. Povídali jsme si o akci Graffiti Street Jam a aktuálním dění v naší neziskovce. Rozhovor a foto najdete tady.

10. 6. 2016

Dnes uspořádalo naše rodinné centrum přednášku na téma Sexuální výchobva v rodině. Účast byla veliká a maminky, tentokrát i v doprovodu svých ratolestí, rozebraly podrobně témata z tohoto okruhu. Ohlas byl pozitivní. Určitě v budoucnu připravíme pokračování. Fotky z dnešního setkání si můžete prohlednout na našem 10. ročník Graffiti Street Jam.

6. 6. 2016

Jsme rádi, když se můžeme poděli o naše zkušenosti a pohled na věc. Právě takovou možnost jsme dostali od Hradeckého deníku, který psal velký článek o fyzických trestech na dětech a položil naší kolegyni Gabriele Lepkové, vedoucí nízkoprahových zařízení, několik otázek na toto téma. Jak odpověděla a jak to vůbec vypadá v dnešní době v praxi s tělesnými tresty, to si můžete přečíst v článku Hradeckého deníku.

5. 6. 2016

Víte, kdy a jak začít se sexuální výchovou u vašich ratolestí? Jak dětem předat vzorce chování spojené s přirozeně prožívanou sexualitou? Jak učit děti vnímat sexualitu pozitivně? Jak je podpořit v pozitivním vnímání svého těla? Jak vlastně vůbec mluvit o sexu? Na přednášce Sexuální výchova začíná v rodině, kterou pro vás chystáme na 10. června od 10,30 do 12, 30 hodin, si společně zodpovíme výše uvedená témata a probereme i další, která vás budou zajímat. Přednáškou vás bude provázet Helena Mošnová, která mnoho let pracuje v sociální oblasti a věnuje se sexuální výchově. Místo na přednášce si prosím rezervujte na pohoda@prostorpro.cz. Podrobnější informace naleznete na plakátu k akci nebo na našem Facebookovém profilu.

KVĚTEN

23. 5. 2016

Máme za sebou náročnou sobotní akci, kdy jsme se vůbec poprvé účastnili dětského dne pod názvem Poklad na Stříbrném rybníku. Podle oficiálních informací se během dne v areálu vystřídalo přes 10 000 návštěvníků. Naše Rodinné centrum POHODA připravilo na svém stanovišti sportovní aktivity pro malé návštěvníky, kteří od nás dostávali zaslouženě bodíky. Za ty si pak mohli užít nejrůznější nafukovací aktrakce, kolotoče, poníky nebo sladké dobroty. Všechna čest pořadatelům, kteří akci takového rozsahu zmákli opravdu na jedničku. Děkujeme za zajímavou zkušenost.

16. 5. 2016

V neděli se u nás konala oblíbená akce Malování na chodníku. I přes nepříznivé počasí se soutěžilo, sportovalo, malovalo, opékaly buřty, děti se sbližovaly se psy v rámci canisterapie a rozveselily se nad pohádkou, kterou pro ně připravila Městská knihovna Hradec Králové. Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout na našem Facebookovém profilu.

13. 5. 2016

Včera jsme se naučili vyrábět sirupy a další domácí dobroty. V neděli 15. května nás od 14 do 17 hodin čeká tradiční akce Malování na chodníku s výtvarnými dílničkami, sportováním, divadlem pro děti, sladkými odměnami, canisterapií a opékáním buřtů. Při nepříznivém počasí se akce bude konat uvnitř naší budovy. Program naleznete tady. Aktualizované a podrobné informace dáváme i na náš Facebookový profil.

11. 5. 2016

Dnes máme za sebou první květnovou přednášku 5 jazyků lásky. Fotodokumentaci naleznete na našem Facebookovém profilu. Zítra, tedy ve čtvrtek 12. května nás čeká druhá přednáška spojená s workshopem - Hypermarket nebo zástěru a do kuchyně, kde si například ukážeme výrobu domácího tvarohu, sirupů nebo typy na pečení domácího chlepa z kvásku. Z důvodu nemoci se uvolnilo několik míst, tak neváhejte a doražte. Místo si rezervujte na pohoda@prostorpro.cz

2. 5. 2016

Do našeho týmu přijmeme novou posilu. Jedná se o pozici sociální pracovník/ pracovnice NZDM Klubík. Zaujala vás tato nabídka? Více se dozvíte v odkazu.

DUBEN

28. 4. 2016

Nezapomeňte si rezervovat místo na našich květnových přednáškách! Připraveny jsou hned dvě za sebou a je na co se těšit! První z nich je 5 jazyků lásky (11. května) a druhá Hypermarket nebo zástěru a do kuchyně (12. května). Místa rychle ubývají!!! Rezervace probíhá prostřednictvím emailu pohoda@prostorpro.cz. Těšíme se na vás!

26. 4. 2016

Již čtvrtým rokem se věnujeme pěstounům v Náhradní rodinné péči PECKA, která je nyní na Facebooku. Staňte se fanoušky a budete mít aktuální informace o našem programu i o pěstounské péči v ČR.

22. 4. 2016

Hledáme rodiče. Staňte se pěstouny. Podívejte se na (v pořadí již třetí) propagační video Náhradní pěstounské péče PECKA. Tentokrát se Sašou Rašilovem. Originální video je TV spotem kampaně Hledáme rodiče.

18. 4. 2016

Květen bude opět nabitý zajímavými akcemi. Těšit se můžete na přednášky 5 jazyků lásky (11. května) a Hypermarket nebo zástěru a do kuchyně (12. května). Připravujeme také tradiční a oblíbenou veřejnou akci Malování na chodník, kterou pro vás plánujeme na neděli 15. května. Bližší informace zveřejníme již brzy!

11. 4. 2016

Co nového se u nás událo za poslední měsíce? Co chystáme v nejbližší době? Jak se daří našim programům a celé organizaci? Přečtěte si náš čerstvě vydaný zpravodaj Novinky PROSTORPRO - jenom dobré zprávy a budete v obraze. 

6. 4. 2016

Dnes se u nás koná od 17 hodin zajímavá přednáška na téma Prevence rakoviny prsu. Vstupné se neplatí! Spolupořadatelem je organizace Mamma HELP, která je dlouholetým partnerem a pomocníkem žen v obtížných životních situacích spojených s onemocněním karcinom prsu. Přijďte si popovídat v kruhu žen, pojďme si osvěžit pravidla samovyšetření našich krásných předností, o které je potřeba se pravidelně a pečlivě starat!!!

5. 4. 2016

Dnes začal další běh Probačního programu PRÁVO PRO KAŽDÝ DEN, kde pracujeme s mladými lidmi, kteří se dostali do střetu se zákonem nebo se dopustili jiné protiprávní činnosti.

4. 4. 2016

Již dnes se u nás od 19,15 hodin uskuteční první setkání pod názvem KRUH ŽEN. Čeká na vás příjemné a komorní povídání pod vedením Mgr. Radky Hnykové. Po prvním setkání se kruh uzavře, aby si účastnice vytvořily intimnější prostředí pro sdílení. V kruhu žen se můžete poradit, probrat nejrůznější ženská témata, která potřebujete probrat nebo. Bude na zúčastněných, kudy a kam se budou sezení ubírat. Oslovilo vás toto téma? Více se dozvíte tady. Své místo si rezervujte na pohoda@prostorpro.cz

1. 4. 2016

V dubnu pro vás v PROSTOR PRO chystáme opět zajímavé přednášky a akce!!! Pojďme využít jeden z posledních chladných měsíců třeba k dalšímu sebevzdělávání. My jsme pro vás za tímto účelem připravili několik přednášek. První z nich je KRUH ŽEN. Půjde o cyklus čtyřech setkání, z nichž první se koná 4. dubna od 19,15 do 20,45 hodin. Provázející bude Mgr. Radka Hnyková. Více o setkání naleznete tady. Další přednáška se uskuteční hned 6. dubna od 17 hodin a bude na téma Prevence rakoviny prsu. Lektorkami setkání budou dámy z Mamma HELP. Přednáška je zdarma. Podrobné informace se dozvíte zde.

BŘEZEN

29. 3. 2016

Dnes začal v Bio Central festival dokumentárních filmů Jeden svět. Jako hosté tématických diskusí aktivně vystoupí naše kolegyně z NZDM KLÍDEK.

28. 3. 2016

Ve středu 30. března v čase od 17 hodin zbývá ještě pár volných míst na naší přednášce Zdravý zoubek, kterou pro velký úspěch pořádáme v tomto roce již podruhé. Máte-li zájem neváhejte a přihlaste se na pohoda@prostorpro.cz

22. 3. 2016

V neděli se u nás konala krásná jarní akce Velikonoce v POHODĚ. Odpoledne jsme strávili vyrobou nejrůznějších velikonočních ozdob, užili si venku hledání ukrytých vajíček a pochutnali si na domácím občerstvení. Fotogalerie mluví za vše. Snímky si můžete prohlédnout v albu na našem facebookovém účtu přednášce Zdravý zoubek.

14. 3. 2016

V Hradci Králové se snižuje věk uživatelů drog, zkušenosti s pervitinem mají dnes i školáci. Bohužel, toto je velmi aktuální téma, o kterém s našimi kolegyněmi Gabčou a Bárou mluvil redaktor Českého rozhlasu Hradec Králové. Rozhovor a článek si můžete poslechnout a přečíst tady.

8. 3. 2016

Blíží se svátky jara a s nimi tradiční akce v našem Rodinném centru POHODA pod názvem Velikonoce v POHODĚ. Chystáme ji pro vás na neděli 20. března od 13 do 17 hodin. Těšit se můžete na tvořivé dílny pro děti, venkovní hrátky a velikonoční občerstvení. Více o akci si přečtěte tady.

7. 3. 2016

Dnes ráno naše celá organizace odcestovala na dvoudenní výjezdní setkání do Horního Maršova, kde se budeme věnovat hodnocení našich cílů ve všech našich programech, akcích a aktivitách za rok 2015 a společně nadefinujeme cíle a jednotlivé plány v letošním roce. Fotodokumetaci ze setkání si můžete prohlédnout na našem Facebookovém profilu.

ÚNOR

29. 2. 2016

Ve středu 24. února se u nás uskutečnila již tradiční akce pro rodiny Karneval v POHODĚ. Masek k nám i přes chřipkovou epidemii dorazilo nepočítaně a bylo veselo. Vedle šnečí rodiny, poskakovali indiáni, motýlci, pejskové a kočičky i třeba Želva Ninja. Na fotogalerii z této akce se můžete podívat tady.

25. 2. 2016

Společnost ČSOB si naši organizaci vybrala do Akademie Modrého života. Od března až do září se tak bezplatně zúčastníme 9 odborných workshopů a využijeme 3 dny individuálního nebo týmového koučování v oblasti rozvoj organizace a rozvoj týmu. Jako absolventi akademie se pak můžeme účastnit grantového řízení na rozvoj a profesionalizaci neziskové organizace a získat až 50 000 Kč. Do letočního ročníku se přihlásilo 70 organizací, na workshopech se budeme pravidelně potkávat s dalšími 9 vítězi.

18. 2. 2016

Z kraje března pro vás chystáme dvě zajímavé přednášky. První se uskuteční ve středu 2. března od 17 hodin na téma Zdravý zoubek. O týden později, tedy ve středu 9. března od 17 hodin, představíme další zajímavé téma, a tím je škola lásky v rodině. Více o přednáškách si můžete přečíst zde. Nezapomeňte si rezervovat místo na pohoda@prostorpro.cz. Těšíme se na vás!

17. 2. 2016

Na webových stránkách Hradeckého deníku vyšel krásný článek inspirovaný naší poslední tiskovou zprávou. Psali jsme v ní o možnostech využití naší zánovní vzdělávací místnosti. Celý článek naleznete tady.

11. 2. 2016

Dlouhodobě jsme aktivními členy pracovní skupiny Rodina s dětmi a mládež při komunitním plánování města Hradec Králové. Nově jsme se stali i členy pracovní skupiny Etnika, osoby v osoby obtížné životní situaci.

9. 2. 2016

Chystáme pro vás na 17. února od 17 hodin zajímavou přednášku na téma Emoce vs. zdraví. S lektorkou Ivou Kufr se v kostce seznámíme s čínskou filozofií pěti elementů. Objevíme jaká emoce přísluší k jednotlivým orgánům a jak ovlivňují naše emoční projevy naše zdraví Povíme si o tom, z čeho se emoce skládá a jak můžeme s jednotlivými prvky zacházet pro zlepšení našeho života a zdraví. Bližší informace k akcinaleznete tady.

7. 2. 2016

V březnu se u nás uskuteční zajímavá přednáška na téma "Zdravé zoubky" s paní doktorkou Bednářovou. Dozvíte se jak pečovat o dětské zoubky, aby byly zdravé a bez kazu. Přejdete od teorie k praxi. Lektorka zodpoví všechny vaše dotazy. Výsledkem vám bude spokojené dítko, a to za to stojí viďte?

1.2. 2016

Vydali jsme novou tiskovou zprávu. Informujeme v ní o naší zánovní vzdělávací místnosti, kterou si lze pronajmout pro nejrůznější akce a aktivity, a to buď zcela zdarma nebo za minimální náklady. Zajímá vás toto téma, pak se podívejte sem a dozvíte se více.

LEDEN 2016

 

25. 1. 2016

Plánujete s dětmi vyrazi letos na dětský karneval? Naše Rodinné centrum POHODA pro vás jeden chystá na středu 24. února v čase 17 - 18,30 hodin. Malí návštěvníci se mohou těšit na zábavné hry, průvod masek, vyhlášení masky POHODY a malý zdraví bufík. Máte-li zájem otuto akci, rezervujte si co nejdříve své místo na pohoda@prostorpro.cz.

20. 1. 2016

Montessori dílničky budou od 27. ledna i u nás v Rodinném centru POHODA!!! Dopolední program se nám od konce ledna rozroste o novou krásnou a oblíbenou aktivitu. Každou středu od 10,30 do 11,30 hodin k nám budou moci přijít rodiče s dětmi na MONTESSORI DíLNíČKY! Tyto aktivity pro vás povede paní Daniela Zelenková, která se montessori aktivitám věnuje řadu let. Pro rezervaci na dílničky prosím pište na zelenkovadaniela@seznam.cz

12. 1. 2016

Co se nám povedlo v posledním čtvrtletí uplynulého roku? To se dozvíte v nejnovějším vydání našeho newsletteru Novinky PROSTOR PRO - jenom dobré zprávy.

11. 1. 2016

Chystáme pro vás zajímavou přednášku!!! Rodinné centrum POHODA si pro vás  od 16,30 hodin připravilo zajímavé povídání s Vítem Syrovým na téma Tajemství kosmetiky aneb Jak se vyznat v názvech uvedených na obalu kosmetických prostředků. A o čem konkrétně bude? To se můžete dozvědět tady.

6. 1. 2016

Po krátké vánoční pauze se u nás opět rozeběhly veškeré aktivity a programy. V prvním lednovém týdnu nabízíme unikátní možnost si přijít zacvičit zdarma na ukázkové hodiny našeho odpoledního pravidelného programu (Hatha jóga, Power pilátes, Dětská jóga, Punk jóga, Go jóga, Kung-fu pro děti.) Rezervace na ukázkové hodiny si pište na pohoda@prostorpro.cz

První lednový týden v POHODĚ ale není jen o ukázkových hodinách. Připravujeme pro vás program veřejných akcí, přednášek, seminářů a workshopů na celý rok 2016. A je opravdu na co se těšit! Chystáme řadu novinek, ať už v podobě nových akcí, tak i nových přednášejících a lektorů.

PROSINEC 2015

14. 12. 2015

V adventním čase si pro vás naše Rodinné centrum POHODA připravilo v rámci Společného programu pro rodiče s dětmi vánoční radovánky. Přijďte si v úterý 15. prosince od 9 do 10 hodin nebo ve čtvrtek 17. prosince od 10 do 11 hodin zacvičit, ustrojit vánoční stromeček a ozdobit voňavé perníčky. K vánoční atmosféře budou hrát koledy, zahřát se můžete pohodovou kávou nebo svařáčkem. Podrobné informace najdete zde.

 

8. 12. 2015

V neděli 6. prosince se v našich malšovických prostorách uskutečnil Vánoční jarmark. Nabídl tradiční dřevěné stánky s prodejem, tvoření na vánoční téma (pečení cukroví, výroba svícnů, přáníček a další), zpívaly se koledy a vzduchem voněl punč a další dobroty z našeho stánku s občerstvením. Fotky z této akce si můžete prohlédnout Fotoalbum Vánoční jarmark 2016.

3. 12. 2015

V rodinném centru POHODA Máme za sebou čerstvě dvě krásné Mikulášské besídky, které se uskutečnily v úterý 1. prosince a ve čtvrtek 3. prosince. Děti se na společném programu zahřály a připravily se na příchod Anděla a Mikuláše, kteří jim poté rozdali za pěknou básničku balíčky. Čerta nechali ti dva doma, protože k nám chodí jen samé hodné děti. Fotky z této krásné akce si můžete prohlédnout tady.

 

 LISTOPAD 2015

25. 11. 2015

Prosinec nám již klepe na dveře a s ním i adventní čas, Vánoce a Silvestr. V tomto krásném období jsme pro vás připravili dvě krásné akce. První z nich ocení zejména děti, protože jde o naši již tradiční Mikulášskou besídku s nadílkou. Mikuláše přivítáme v našem malšovickém sídle  ve dnech 1. a 3. prosince vždy v čase 9,30-10,30 hodin. Podrobnosti o besídce naleznete tady. Druhou krásnou akcí je Vánoční jarmark, který se uskuteční v neděli 6. prosince od 10 do 16 hodin. Můžete se těšit na tradiční řemeslnou výrobu, kreativní dílny pro děti i dospělé nebo třeba vánoční pohoštění. Více o jarmarku se dočtete zde.

 

24. 11. 2015

Plánujeme rozšířit naše řady o novou posilu. Hledáme kolegu/ kolegyni do týmu Rodinného centra POHODA, které pro veřejnost po celý rok plánuje a organizuje program a akce. Jedná se o pozici koordinátora veřejných a vzdělávacích akcí s předpokládaným nástupem 4. ledna 2016 a úvazkem 0,4. Možná je to práce právě pro vás. Podmínky účasti ve výběrovém řízení naleznete tady.

 

19. 11. 2015

Do svých řad přijmeme novou kolegyni/ kolegu na pozici sociální pracovnice/ pracovník NZDM KLUBíK na úvazek 1,0 s nástupem k 4. ledna. 2016. Bližší informace naleznete tady. Přihlášky nám zasílejte do 4. prosince. 2015. 

16. 11. 2015

Jak už jsme dříve psali. Plocha před naší budovou prochází od září značnou revitalizací. Vedle opraveného povrchu dvorku nyní probíhají úpravy zahrady. Stalo se tak díky finančnímu daru společnosti Lesy ČR. A co pro vás v nové zahrádce chystáme? To se dozvíte v přiložené tiskové zprávě.  

 

3. 11. 2015

Hledáte nové zaměstnání v sociální oblasti? Máte zkušenosti s náhradní rodinnou péčí? Pak je třeba právě pro vás určena tato pracovní nabídka. Do svých řad přijeme novou kolegyni/ kolegu na pozici vedoucí Náhradní rodinné péče PECKA. Přihlášky nám zasílejte do 20. listopadu 2015.

 

30. 10. 2015

Lampiónový průvod je skoro za dveřmi! Přijďte s námi v pátek 6. listopadu od 17 hodin prosvítit Malšovice pestrými lampióny. Sejdeme se před Rodinným centrem POHODA, kde vás čeká ohnivá show a v 17,30 hodin vyrazíme na krátký okruh Malšovicemi. Připravené bude také občerstvení. Nově máte možnost zakoupení lampiónů od nás před zahájením akce. Prodávat budeme od 16,30 hodin. Těšíme se na všechny svítící účastníky! Bližší informace naleznete zde.

 

29. 10. 2015

První listopadovou středu (4. 11.) jsme si pro vás připravili zajímavou přednášku paní doktorky Lidmili Pekařové na téma "Rodiče dnešní doby"Přednáška je určena pro menší počet účastníků a nabídne Vám větší prostor pro jednotlivé dotazy. Pro velký zájem o akci si prosím rezervujte místa na pohoda@prostorpro.cz.

13. 10. 2015

V sobotu 7. listopadu se můžete těšit na osmnáctý ročník multižánrového festivalu KLíDEK FEST. Festival je tak plnoletý a na Facebooku, kde se již nyní můžete podívat na program.

9. 10. 2015

Vydali jsme podzimní newsletter Novinky PROSTOR PRO - jenom dobré zprávy. Přečtěte si, co je u nás nového.

září 2015

30. 9. 2015

Od září realizujeme adaptační programy pro školy. Programy jsou určeny žákům 6. ročníku Zš a studentům 1. ročníku Sš, které od nového roku fungují v novém kolektivu. Cílem je podpořit rozvoj skupiny, posílit pozitivní vztahy mezi žáky/studenty a rozvíjet spolupráci v kolektivu. V programu počítáme s aktivním zapojením třídního pedagoga. Podívejte se na fotky.

16. 9. 2015

Již tuto neděli v Malšovicích: Dětský motosraz. Přijďte s námi strávit zábavné odpoledne!

12. 9. 2015

Zaznamenali jsme úspěchy ve večerním terénu v NZDM KLíDEK. Přečtěte si článek.

10. 9. 2015

Rekonstrukci dvorku máme hotovou (z grantu Nadace O2). Pustili jsme se do zahrady (z grantu Lesy České republiky).

3. 9. 2015

Do našeho Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež KLUBíK hledáme sociálního pracovníka / pracovnici. Na plný úvazek s nástupem od 5. října 2015.

srpen 2015

31. 8. 2015

Zítra začíná nový školník rok. Rodinné centrum POHODA zahájí svůj pravidelný program od 7. září. Podívejte, co všechno pro Vás v pravidelném programu nabízíme a těšte se na několik novinek.

28. 8. 2015

NOC V KLíDKU: Kdo tu nebyl, jakoby nežil. Nebo...kdo tu byl, jakoby nežil? Krásné fotky zde.

26. 8. 2015

Super video z GRAFFITI STREET JAM 9. Za video děkujeme Honzu Husákovi (alesco.cz). Krásné fotky zde.

17. 8. 2015

Blíží se akce GRAFFITI STREET JAM 9. Uskuteční se v novém termínu v úterý 25. 8. 2015. Mrkněte na to, jaké jsou novinky.

13. 8. 2015

Zde najdete zveřejněné vyjádření správní rady PROSTOR PRO k situaci v obecně prospěšné společnosti LáVKA, kterou v roce 2011 založilo, s předchozím vedením, občanské sdružení PROSTOR PRO, za účelem provozovat sociální podnik - restauraci s kavárnou.

7. 8. 2015

Na konci července jsme uspořádali dva krátké respity s PECKOU. Klíčové pracovnice strávily dva dny s dospívajícími dětmi v rámci přípravy na samostatný život. Mládež tak měla možnost trošku lépe poznat naše město Hradec Králové. Jedním z lákadel byla například projížďka na koloběžkách v městských lesích. Druhou aktivitou PECKY byl výlet pro menší děti z pěstounských rodin do ZOO parku Stěžery. Krásné fotky z akcí jsou k prohlédnutí zde.

červenec 2015

23. 7. 2015

Od pondělí 20. července rozjíždí královéhradecká obecně prospěšná společnost PROSTOR PRO v rámci programu NZDM KLíDEK „noční“ formu terénní práce, která je zacílena na mladé lidi v ulicích ve věku 13 až 22 let. Sociální pracovnice využijí prázdnin pro vyzkoušení tohoto způsobu komunikace s potenciálními klienty, kterou dosud aplikovaly například některé drogové terénní služby. Více se dozvíte v tiskové zprávě nebo v novinovém článku v Hradeckém deníku.

15. 7. 2015

V grantovém řízení jsme od státního podniku Lesy České republiky získali 50 000 Kč. Za tento dar revitalizujeme a upravíme zahradu u naší budovy v Malšovicích a zpřístupníme ji našim klientům - především dětem a mladým lidem z nízkoprahových zařízení KLUBíK a KLíDEK a rodičům s dětmi z Rodinného centra POHODA.

červen 2015

30. 6. 2015

S koncem školního roku tradičně vydáváme Výroční zprávu PROSTOR PRO za rok 2014. Je to v pořadí již naše patnáctá výroční zpráva a najdete v ní všechny důležité informace o naší činnosti a všech výsledcích za upynulý rok. Děkujeme, že jste s námi.

24. 6. 2015

Na fotoreportáž z Open Air Programu, kam jsme vyrazili s Rodinným centrem POHODA se můžete podívat zde. Fotky budeme průběžně doplňovat. Tak přijďte za námi do Žižkových sadů.

15. 6. 2015

Už tento pátek to vypukne! Hradec čeká deset dní nabitých divadlem, hudbou a folklorem. Začíná divadelní festival a jeho Open Air Program. Po celých deset dní od 19. 6. do 28. 6. nás najdete v Žižkových sadech. Připravujeme pro Vás výtvarné dílny i pohybové aktivity. Přijďte si užít POHODU na Open Air Programu.

11. 6. 2015

Nepříznivé počasí zhatilo úterní akci 9. ročník Graffiti Street Jam na Ulrichově náměstí, která byla zrušena. Náhradní termín je ryze letní: 25. 8. 2015. Přijďte a užijte si poslední týden prázdnin s námi. Aktuální informace o GRAFFITI STREET JAM naleznete tady.

3. 6. 2015

V úterý 9. června na Ulrichově náměstí opět rozjedeme graffiti na legálních plochách. S hudbou a zajímavými workshopy. Od 14 do 19 hodin. Vstup zdarma. Přijďte na GRAFFITI STREET JAM 9.

květen 2015

21. 5. 2015

Přečtěte si v Hradeckém deníku hezký článek o dobrovolnictví seniorů a pěstounské v péči v naší neziskové organizaci.

15. 5. 2015

Po tři dny jsme tu měli dobrovolníky ze společnosti ČEZ a Johnson & Johnson, kteří nám pomohli s důležitými pracemi v organizaci. Podívejte se na fotky ze všech tří dnů zdezde a zde. Tímto jim velmi děkujeme za pomoc.

11. 5. 2015

Hledáme rodiče. Staňte se pěstouny. Podívejte se na pěkný videospot kampaně Hledáme rodiče.

5. 5. 2015

Co dělat, když dítěti nejde čtení, psaní, počítání? O poruchách učení se dozvíte více ve středu 13. května od 16.30 hod. na přednášce v Rodinném centru POHODA. Přednáší paní PhDr. Jindřiška Nohejlová z Pedagogicko-psychologické poradny Královéhradeckého kraje.

duben 2015

29. 4. 2015

Lámete si hlavu, jak se postarat o Vaše děti v odbobí letních prázdnin? Řešíte každoročně stejnou situaci v době, kdy jsou Mš a Zš zavřené? Nemáte v okolí babičky ani chůvičky, které se postarají o Vaše děti? Nedělejte si starosti, máme řešení.Naše partnerská organizace Děti sportu pořádá v našem sídle (budově) v Malšovicích po celé letní prázdniny týdenní příměstské tábory. Veškeré info najdete na jejich webových stránkách.

23. 4. 2015

Vypisujeme výběrové řízení na pozici pracovník/pracovnice PR. Hlaste se do 15. května 2015.

8. 4. 2015

Vypisujeme výběrové řízení na pozici Odborný/á lektor/ka Preventivních programů SPIRáLA. Hlaste se do 24. dubna 2015.

březen 2015

26. 3. 2015

Probíhá u Vás právě jarní úklid a máte něco navíc nebo se Vám to už nehodí? Skvělé! Tak nám to přineste. Někomu jinému by se to mohlo ještě hodit. Podpoříte tak dobročinný obchod Restart shop v Praze - obchod s darovaným zbožím, kterému Vaše dary předáme. Pořádáme již druhý ročník Sbírkové akce pro Restart shop.

23. 3. 2015

Přijďte v sobotu 4. 4. na Velikonoce v POHODĚ. Těšte se na tvořivé dílny pro děti i dospělé. Budeme tvořit velikonoční přání, velikonoční slípky z kartonu, vajíčka z bavlnek, barvit vajíčka a péct dobroty.

20. 3. 2015

Rodinné centrum POHODA a NZDM KLUBíK a KLíDEK Vás zvou:

9. 3. 2015

Rodinné centrum POHODA zve na několik akcí a vzdělávání:

4. 3. 2015

Na začátku března jsme v Horním Maršově prezentovali zhodnocení cílů za rok 2014 a plány na rok 2015, napříč jednotlivými programy a aktivitami PROSTOR PRO. Zde se můžete podívat na fotoreportáž z pracovního výjezdu.

1. 3. 2015

Kung fu pro děti? Kde? No přeci v Rodinném centru POHODA. Kdy? Každý čtvrtek od 17.15 hod. Zveme všechny děti od 6 do 12 let. Další informace najdete na plakátu a podívejte se na fotky z prvního setkání.

únor 2015

20. 2. 2015

Rodinné centrum POHODA zve na několik akcí. V úterý 24. 2. můžete přijít na sedmé setkání kontaktních rodičů. V pátek 27. 2. si přijďte užít pohodový večer při muzikoterapeutické relaxaci. Na začátku nového měsíce v úterý 4. 3. uvede Taneční divadlo Honzy pokusila Honzovu začarovanou pohádku. A ve středu 18. 3. si přijďte zažít a vyzkoušet vzdělávání formou Začít spolu.

9. 2. 2015

Zítra u nás můžete zhlédnout čtvrtý a tedy poslední film z naší minisérie PROMíTáME I MY, kde promítáme snímky z festivalu dokumentáních filmů Jeden svět. Od 19 hodin se tedy můžete těšit na snímek Verdikt v Maďarsku. V diskusi vystoupí Marek Haltuf a Miroslav Kappl. Těšíme se na Vás.

4. 2. 2015

Zveme Vás na Dětský karneval v Rodinném centru POHODA. Děti se mohou těšit na hodinu plnou zábavy, společných her, a skotačení. Kapacita je omezena, přihlaste se tedy na pohoda@prostorpro.cz. Těšíme se na Vás.

leden 2015 

29. 1. 2015 

Do NZDM KLUBíK hledáme kolegu/kolegyni. Jde především o sociální práci s dětmi ve věku 8 - 13 let. Pokud splňujete vzdělání a odbornou způsobilost, rádi Vás uvidíme ve výběrovém řízení, které je otevřeno do 20. února.

23. 1. 2015 

Shlédněte s námi vybrané filmy z festivalu dokumentárních filmů Jeden svět u nás v Malšovicích. Začátek vždy v 19.00 hodin. Vstup zdarma. Po filmu následuje diskuse s hostem. Druhý film, který můžete shlédnout v úterý 27. ledna je POSLEDNí SNY. Tak přijďte.

15. 1. 2015 

Přemýšlíte o tom, jaká škola je pro Vaše dítě nejvhodnější? Přijďte si na vlastní kůži začít ukázku trochu nebo možná úplně jiné cesty vzdělávání - s programem Začít spolu. Hlaste se na mail: pohoda@prostorpro.cz. 

10. 1. 2015 

Pojďte s námi zhlédnout celkem čtyři vybrané filmy z festivalu dokumentárních filmů Jeden svět u nás v Malšovicích. Začátek vždy v 19.00 hodin. Vstup zdarma. Po filmu následuje diskuse s hostem. Začínáme v úterý 20. 1. se skvělým dokumentem JíZDA NA HRANĚ. 

5. 1. 2015 

I po celý rok 2015 Vám naše Rodinné centrum POHODA nabízí zajímavé aktivity. Můžete vybírat z pravidelného programu nebo se podívejte na nejbližší akce. 

prosinec 2014

12. 12. 2014

Další Relaxační večer v POHODĚse uskuteční 12. prosince 2014 od 19 do 21.30 hod. Relaxaci za doprovodu tónů netradičních hudebních nástrojů vede Michal štursa. Vstupné 200 Kč.

7. 12. 2014

Rodinné centrum POHODA pořádá v neděli 7. prosince tradiční Vánoční jarmark. Vstup zdarma, platí se pouze jednotlivé workshopy.

4. 12. 2014

Benefiční večer PROSTOR PRO proběhne 4. prosince 2014 od 19. hodin v Divadle Drak. Benefiční vstupné 200 Kč. Výtěžek bude věnován na provoz NZDM KLUBíK.

listopad 2014

1. 11. 2014

17. ročník multižánrového festivalu KLíDEK FEST se uskuteční 1. listopadu 2014 od 17 hodin. pro letošní rok jsme připravili sedm hudebních a divadelních vystoupení. Vstupné 150 Kč. Více informací o KLíDEK FESTU 17 najdete v odkazu.

7.11. 2014

Sedmý listopad je tradičním dnem lampionových průvodů. Sraz účastníků Lampionového průvodu i s lampiony je před sídlem organizace v 17.00. Během průvodu na nejmenší návštěvníky čeká setkání s pohádkovými bytostmi. předpokládaný konec akce je v 18.30.

Po skončení lampiovového původu se uskuteční Relaxační večer v POHODĚ s muzikoterapií a netradičními hudebními nástroji. Relaxační večer, který vede Michal štursa, začíná v 19.30 a trvá až do 22 hodin. Vstupné 200 Kč.

 

říjen 2014

22. 10. 2014

Další z přednášek uznávané odbornice na výchovu dětí. Dr. Lidmily Pekařové proběhne 22. října od 16 do 19 hodin v RC POHODA. Tématem je: Citová výchova, aneb jak naučit dítě, aby umělo mít rádo.

21. 10. 2014

Přednáška a praktický nácvik Nordic Walking proběhne 21. října od 18 hod. přednáší Dana Benešová, instruktor Nordic Walking. Vstupné 120 Kč (v ceně je zapůjčení holí Nordic Walking)

20. 10. 2014

Čtvrté setkání kontaktních rodičů proběhne 20. října od 10. 15 do 11.45 hod. V RC POHODA. Setkáním provází Gabriela Nerudová. Cena 50 Kč.

15. 10. 2014

Do Rodinného centra POHODA už podruhé zavítá odborník na zdravý životní styl Vít Syrový. Přednáška s názvem „Bioinformační a energetické působení stravy a nápojů aneb Nedoceněné poklady přírody, které posilují organismus, přináší základní stavební materiál i léčivé životní esence“ se koná 15. října od 17 hodin. Vstupné 100 Kč. Nutná rezervace na emailu.pohoda@prostorpro.cz.

10. 10. 2014

Relaxační večer s muzikoterapií pořádá Rodinné centrum POHODA 10. října. Během akce zazní netradiční hudební nástroje jako: šamanský buben, djembe, dešťová hůl, didgeridoo, hudební luk a ústní harfa a další. Přijďte se ponořit do magického světa tónů, zvuků a rytmů netradičních hudebních nástrojů z různých koutů světa a prožít přitom hluboké uvolnění těla i mysli.

září 2014

14. 9. 2014

Beseda na téma Rodiče a očkování se uskuteční ve středu 17. září od 16.30 do 19.30 v RC POHODA. Setkání vede Martina Suchánková z občanského sdružení ROZALIO - rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování.

Společné houbaření pořádáme ve středu 24. září 2014. Sraz účastníků je v 15.30 u lesního hřbitova. V 17.00 se společně vracíme do Rodinného centra POHODA, kde všem účastníkům poradí mykolog, které z úlovků jsou jedlé a co je možné z nich uvařit.

1. 9. 2014

Rekonstruujeme prostor, který nyní bude sloužit novým účelům. Získali jsme finanční podporu od Nadace O2, ale práce probíhají svépomocí. Proto nyní hledáme dobrovolníky. V průběhu celého září se nám určitě hodí každá šikovná ruka. Pokud můžete pomoci, kontaktuje prosím Michaela Nová, nova@prostorpro.cz, 603 287 761. Děkujeme!

srpen 2014

21. 8. 2014

Třetí setkání kontaktních rodičů na téma Pochvala ve výchově proběhne 3. září od 17.30 do 19 hodin v Rodinném centru POHODA.

Přednášku a praktický nácvik chůze s holemi Nordic Walking jsme pro vás připravili 9. září od 16 do 19 hodin v Rodinném centru POHODA.

Další, tentokrát velkou akci pro širokou veřejnost, druhý ročník POHODIáDY, připravuje Rodinné centrum POHODA na první zářijový týden, konkrétně 13. září od 14 do 18 hodin, Připraveny budou výtvarné dílny (malování na sádrové odlitky, malování na textil, náramek z filcu), skákací hrad, překážková stezka nebo žonglovadla či vystoupení cvičených psů. Rodiny také mohou soutěžit o putovní pohár v disciplínách jako je florbal, hod na koš a ping pong. Během celé akce se budou moci návštěvníci osvěžit připravným občerstvením.

červenec 2014

30. 7. 2014

Během letních prázdnin byla spuštěna kampaň na nábor dobrovolníků. Pokud máte zájem se připojit k týmu PROSTOR PRO, o.p.s. kontaktujte Nikolu Jelínkovou na tel: 734 853 630 nebo na mailjelinkova@prostorpro.cz. Více informací o kampani DOBROVOLNíCI ZAPOJTE SE najdete v odkazu.

27. 7. 2014

Všechny milovníky a zájemce o cvičení jógy srdečně zveme 3. a 4. srpna na Jógu o prázdninách. V neděli 3. 8. v 8.00 proběhne cvičení v přírodě, 4. 8. se sejdeme v prostorách RC POHODA. Obě cvičení jsou zdarma. Bližší informace zde a na tel: 721 744 044. 

25. 7. 2014

V hlasování u Nadace 02 jste nám dali své hlasy. Získali jsme první místo: lepší bodové podmínky při hodnocení naší žádosti. S úspěchem jsme získali 70 000 Kč na rekonstrukci naši staré místnosti, kde vytvoříme příjemný multifunkční prostor pro setkávání (domácí vzdělávání, kontaktní rodičovství, neslyšící). S rekonstrukcí jsme vlastními silami začali na konci července. V rámci těchto změn jsme se pustili i do úprav zahrady, která bude sloužit našim klientům i Vám všem. Máme k dispozici první fotky i pracovní návrhy v podobě vizualizace.

19. 7. 2014

V pondělí 21. července se uskuteční už druhé setkání kontaktních rodičů, tentokrát na téma Láskyplná komunikace. Setkání proběhne od 10. 15 do 11. 45 hod. v Rodinném centru POHODA.

červen 2014

30. 6. 2014

Podívejte na naši právě vydanou Výroční zprávu za rok 2013. Uplynulý rok 2013 se do historie PROSTOR PRO jistě zapíše jako rokem největších změn. Přejeme příjemné čtení!

20. 6. 2014

V rámci doporovodného programu k Open Air Programu připravili pracovníci PROSTOR PRO tradiční tématický program pro děti. Najdete nás každý všední den od 15 do 20 hodin a o víkendu dokonce od 13 do 20 hodin.

Sbírkový den pro Restart shop - nový obchod s darovaným zbožím na podporu teanegerrů, kteří v životě neměli tolik štěstí, proběhne v úterý 24. června od 9-12 a 16-19 hodin. Darované věci mohou zájemci přinést v uvedeném čase přímo do naší budovy. Předmětem sbírky jsou veškeré nepotřebné věci jako oblečení, šperky, sportovní potřeby, bytové doplňky, knížky, hračky, nádobí a další (předmětem sbírky není jídlo a léky). Podmínkou je, aby veškeré věci byly neponičené, funkční a čisté. Výtěžek z prodaných darů pak poputuje na podporu nízkoprahových klubů pro mládež. Sbírka probíhá také v průběhu celého Open Air Programu do 21. do 30.6., kde rovněž najdete naše pracovníky, kterým můžete darované věci předat.

10.6. 2014

Už po osmé mají mladí lidé z Hradce Králové možnost vyrobit si v rámci akce GRAFFITI STREET JAM 8 zdarma vlastní graffiti. Akce se koná 17. června od 14 do 19 hodin na Ulrichově Náměstí.

3. 6. 2014

Setkání na téma Porod jako posilující zážitek proběhne ve středu 18. června od 16.30 hod. v herně RC POHODA. Beseda začíná projekcí filnu Porod jak jej neznáme, poté následuje diskuze s porodní asistentskou Petrou Kratochvílovou. Vstupné je 80 Kč, partner za polovinu, děti vítány.

květen 2014

27. 5. 2014

Zveme Vás na první setkání kontaktních rodičů z Hradce Králové a okolí. Setkání se uskuteční v pondělí 2. června od 10.15 do 11. 45 a je určeno i pro ty z vás, kteří o kontaktním rodičovstvím ještě neslyšeli a chtějí se dozvědět více.Vstupné je 30 Kč.

21. 5. 2014

Přednáška Co nepokazit ve výchově dětí do 7 let PhDr. Lidmily Pekařové proběhne v RC POHODA ve středu 28.5.2014Přednáška je určena pro menší počet návštěvníků a bude tak prostor pro více vašich individuálních dotazů.

Nevejde se vám obrázek na papír? Přijďte v neděli 25. května od 14 do 17 hodin do Malšovic na tradiční Malování na chodníku. Akci pro malé i velké pořádá Rodinné centrum POHODA před svým sídlem v ulici Čajkovského naproti Kinu Mladých. Pro děti budou připraveny barevné křídy, výtvarné workshopy, zajímavá vystoupení, ale také soutěže a odměny. Pro dospělé návštěvníky bude k dispozici občerstvení s posezením.

11. 5. 2014

Filmové úterky v rámci cyklu Promítej i Ty startují 13. května v 19. 15 hod. dokumentárním filmem Z popelnice do lednice? Po skončení filmu je připravena tématická diskuze se zástupci hradecké pobočky organizace FOOD NOT BOMBS. Promítat se bude přímo v sídle obecně prospěšné společnosti PROSTOR PRO.

V rámci cyklu Promítej i Ty proběhnou celkem čtyři filmové úterky, během kterých vám vždy od 19. 15 hod. nabídneme dokumentární filmy z festivalu Jeden svět. 20. května to bude film SOLARTAXI, o týden později - 27. května promítáme dokument Všichni spolu a cyklus završí 3. června projekce filmu Nový svět.

duben 2014

25. 4. 2014

V neděli 27. 4. se na Vás těšíme na Zaber Hradec - první sousedské slavnosti na Malém náměstí. Od 11 do 18 hod se zde můžete setkávat se svými sousedy, kamarády a ostatními obyvateli města. Pořádají přátelé z Kontrapunkt. Pro Vás jsme si připravili výtvarné workshopy. Takže: Dobrý den, pojďte ven! Těšíme se na Vás.

16. 4. 2014

Beseda na téma Domácí škola se uskuteční ve středu 23. dubna od 18 do 20 hodin v Rodinném centru POHODA. Tématem přednášky je aktuální legislativa, průběh a vhodnost domácí výuky. Besedu povede Stanislava Kratochvílová, členka Asociace domácího vzdělávání a matka čtyř dětí, které učí doma. Besedy se zúčastní také patnáctiletá dcera paní Stanislavy, která domácí výuku absolvovala. Vstupné na přednášku je 80 korun, partner za polovinu. Rezervace míst na emailu: pohoda@prostorpro.cz. Více informací zde.

10. 4. 2014

Tuto sobotu 12. 4. se můžeme potkat na konferenci TedxHradec Králové v Bio Centrál"Program letošního TEDxu je opravdu pestrý. Těšit se můžete na zajímavé řečníky, chutné pohoštění a nezapomenutelnou afterparty," zvou na další setkání přátelé z TedxHradecKrálové. Fotoreportáž najdete na našem Facebooku.

březen 2014

31. 3. 2014

Přijďte s námi oslavit Velikonoce v POHODĚ. V soubotu 19. dubna 2014 od 9 do 13 hodin jsou v malšovickém sídle RC POHODA připraveny pro malé i velké návštevníky workshopy na téma barvení vajíček v cibuli, pletení pomlázky a další. Nebude chybět ani velikonoční mini jarmark nebo velikonoční občerstvení. Vstup volný, platí se pouze jednotlivé workshopy. Více informací o Velikonocích v POHODĚ najdete zde. Fotoreportáž najdete na Facebooku RC POHODA nebo zde.

19. 3. 2014

Přednáška "Co nám ve stravě prospívá a co nikoliv" proběhne ve středu 26. března od 17 hodin v Rodinném centru POHODA. Přednášejícím je Vít Syrový, autor knih Tajemství výrobců potravin a Tajemství krve. Více informací o této i dalších přednáškách v RC POHODA najdete zde. Vstupné 100 Kč

11. 3. 2014

Jarní burza dětského oblečení a vybavení se uskuteční v sobotu 22. března od 9.00 do 12.30 v prostorách PROSTOR PRO, o.p.s. Zboží do prodeje přijímáme v pátek 21. března od 16.30 do 18.30 hod. Více informací o burze najdete zde.

3. 3. 2014

V pondělí 10. března od 9. 30 hod. se v Rodinném centru POHODA uskuteční Dámská jízda k Mezinárodnímu dni žen. Více informací najdete zde.

únor 2014

3. 2. 2014

Ve středu 12. února proběhne tradiční Karneval v POHODĚ. Zváni jsou všichni rodiče s malými dětmi.

leden 2014

20. 1. 2014

Otevřeli jsme druhé kolo projektu Nultý ročník v pracovním životě. Program je zaměřen na aktivní pomoc mladým absolvenům středních a vysokých škol do 26 let, kteří hledají své první zaměstnání. Zájemci se mohou hlásit do 14. února. Více informací najdete zde.

16. 1. 2014

V rámci prorodinných aktivit pro Vás pořádáme během jarních prázdnin (Rychnovský okres 2. 2. - 8. 2. 2014) pobyt pro děti od 6 do 18 let pobyt v Orlických horách. Během pobytu bude k dispozici také lyžařský instruktor a soukromý vlek přímo u chaty. Cena za osobu je 5600 Kč. Více informací zde.

6. 1. 2014

Vítejte v novém roce a děkujeme, že jste s námi. Víte, že naše Rodinné centrum POHODA si pro Vás v tomto roce připravilo mnoho zajímavých akcí a aktivit? Podívejte se jaké.

prosinec 2013

19. 12. 2013

Dovolujeme si Vám oznámit, že jsme se dnes, ve čtvrtek 19. 12. 2013, stali organizací s právní subjektivitou obecně prospěšná společnost, na základě transformace z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost. Zde najdete Výpis z rejstříku obecně prospěšných společností.

14. 12. 2013

Rodinné centrum POHODA zve všechny malé i velké na první vánoční jarmark v Malšovicích. Akce se uskuteční v sobotu 14. prosince od 10 do 16 hodin. Jarmark nabídne tradiční atrakce pro děti i dospělé. Chybět nebudou zajímavé aktivity pro nejmenší ratolesti, rozsvěcování vánočního stromečku nebo roční výrobky tuzemských řemeslníků. Těšit se můžete také na výborný punč nebo pravý frgál. Přijďte si spolu s vašimi dětmi užít předvánoční atmosféru už tuto sobotu do Malšovic.

7. 11. 2013

Setkání na téma zahraniční stáže je tu! Proběhne v pátek 15.11.2013, 10.00 až 11.00. v sídle PROSTOR PRO. O zahraničních stážích přijede povyprávět zástupkyně agentury Czech-us.

Vzhledem k objednanému hostovi prosím o závazné potvrzení účasti, do 11.11.

Magda Zdena Schmidt, emailschmidt@prostorpro.cz, tel.: 734 574 711

září 2013

6. 9. 2013

S příchodem nového školního roku opět nabízíme v Rodinném centru POHODA zajímavé aktivity pro rodiny. Ať již Vás zaujme Program pro rodiče s dětmi, Zdravotní cvičení s prvky dynamické jógy, Hatga jóga nebo novinka v podobě Angličtiny pro předškoláky. Celou nabídku najdete zde.

srpen 2013

27. 8. 2013

Dnes jdeme s NZDM KLUBíK a KLíDEK na Adventure Golf do Kuklen. Děkujeme tímto Centru zábavy a sportu Fomei za možnost zahrát si zdarma.

26. 8. 2013

Otevřeli jsme naši novou restauraci s kavárnou Dobromysl. Podívejte se na první televizní příspěvek.

14. 8. 2013

Dnes naši pracovníci nízkoprahových a preventivních programů absolvovali interní vzdělávání. U flipchartu a také na hřišti PLáCEK se připravovali na náš nový projekt Adaptační programy pro školy.

10. 8. 2013

Rodinné centrum POHODA se v červnu aktivně účastnilo Open Air Programu 2013 a nabídko aktivity pro rodiny s dětmi. A v srpnu tým POHODY připravil pro rodiny s dětmi novou akci s názvem POHODIáDA.

5. 8. 2013

Podívejte se na pár fotografií z hudebních večerů Open Spirit Live Music, které připravilo Poco a poco animato a MENU ve spolupráci s našim sdružením. Open Spirit Live Music byl součástí Open Air Programu 2013 na Divadle evropských regionů, který probíhal ve dnech 21. - 30. 6. 2013 v Hradci Králové.

červenec 2013

 

30. 7. 2013

Zveme Vás s naším Rodinným centrem POHODA na soutěžní odpoledne pro rodiny s dětmi plné zábavy a her. Nová akce POHODIáDA se koná v sobotu 10. srpna od 14 hodin na hřišti PLáCEK a před RC POHODA (budova PROSTOR PRO, Čajkovského ul., Malšovice). Další info najdete zde.

16. 7. 2013

S letními prázdninami Vám servírujeme naši novou Výroční zprávu 2012. Naleznete v ní všechny podstatné informace ze života organizace v uplynulém roce. Přejeme hezký den a děkujeme Vám za Vaši podporu.

14. 7. 2013

Právě teď hledáme šikovnou/šikovného vedoucí/ho prorodinných programů. Je pro Vás tato pozice zajímavá? Tak se k nám přihlašte. Těšíme se na setkání s Vámi!

10. 7. 2013

"Máš skvělou možnost vytvořit si vlastní graffiti uprostřed města". Tak zněl jeden ze sloganů sedmého ročníku GRAFFITI STREET JAM na Ulrichově náměstí. Podívejte se na našem Facebooku na fotoreportáž.

červen 2013

21. 6. 2013

Každý den se s námi můžete osobně potkat na Open Air Programu Mezinárodního festivalu. Rodinné centrum POHODA nabídne program pro rodiče s dětmi. Děti si u nás výtvarně či pohybově zařádí, těšte se na cvičení Hatha jógy nebo na cvičení rodičů s dětmi. NZDM KLUBíK a NZDM KLíDEK společně připravili turnaj ve stolním fotbálku. I letos přichází Poco a poco animato ve spolupráci s MENU a našim občanským sdružením PROSTOR PRO se zajímavými koncerty. Těšíme se na Vás a užívejte si festivalu!

13. 6. 2013

Máte skvělou možnost vytvořit si vlastní graffiti uprostřed města na GRAFFITI STREET JAM 7. Tvoříme na legální plochy. Spreje dodáme zdarma. Uvidíte exhibice, dj´s, kapely a komix o jedné hrdince. Připravili jsme workshopy bublin a žonglování. Přijďte ve středu 19. června na Ulrichovo náměstí. Začínáme ve 14 hodin. Těšíme se na Vás!

10. 6. 2013

Do Bio Central s Rodinným centrem POHODA na Baby bio: již tuto středu na film Velký Gatsby. Videokavárna nabídne Povídání o pejskovi a kočičce. S přáteli z Bio Central se na Vás těšíme. Tak přijďte.

5. 6. 2013

Podporujeme mladé absolventy při jejich nástupu na trh práce. Právě probíhá výběr účastníků - mladých lidí, kteří ukončili (ukončují) školu a chtějí najít své uplatnění.

1. 6. 2013

Zveme Vás na Festival sociálních služeb "Poznejme se navzájem", které ho se zúčastní NZDM KLUBíK a NZDM KLíDEK. Těště se na informace, stolní fotbálek, žonglovadla a zajímavou tvořivou aktivitu. Těšíme se na Vás!

květen 2013

20. 5. 2013

Nevejde se vám obrázek na papír? Přijďte v neděli 9. června na MALOVáNí NA CHODNíKU k nám do Malšovic. Pro malé i velké děti budou připraveny soutěže, odměny a diplomy. K vidění také budou pejskové, kteří nám předvedou, jak si umí hrát pod vedením zkušené canisterapeutky. Chybět nebude ani malování na obličej. Plakát zde.

15. 5. 2013

Každý pátek si u nás v Rodinném centru POHODA můžete nechat pohlídat děti a vyřídit si víkendové nákupy či cokoliv dalšího. Pro děti připravíme zajímavý a pestrý program. Těšíme se na Vás! Další info zde.

13. 5. 2013

Chcete se vzdělávat? U nás v Rodinném centru POHODA můžete. Podívejte se na nabídku vzdělávání zde.

10. 5. 2013

Podporujeme mladé absolventy při jejich nástupu na trh práce. Právě probíhá výběr účastníků - mladých lidí, kteří ukončili (ukončují) školu a chtějí najít své uplatnění.

7. 5. 2013

Zítra je státní svátek, skvělá příležitost pro NZDM KLíDEK uspořádat NOC V KLíDKU: opékání buřtů, zábava a hry, nocleh v KLíDKU, k snídani domácí buchty.

3. 5. 2013

Dovolujeme si Vás pozvat na akci Kytička aneb oslava Dne matek s hradeckými mateřskými centry. Přijďte do parku Pohádka. Těšíme se na Vás a Vaše děti, pro které budou připraveny zábavné hry a aktivity.

Zaujaly Vás naše aktuality a chcete vědět více? Kontaktujte nás.

duben 2013

29. 4. 2013

K zítřejšímu datu patří jistě i opékání buřtů. Naše nízkoprahová zařízení KLUBíK a KLíDEK nezůstanou pozadu.

15. 4. 2013

V roce 2013 jsme přijali několik nových kolegů do NZDM KLíDEK, NZDM KLUBíK nebo do nového programu Pěstounské péče. Podívejte se na náš aktuální pracovní tým.

5. 4. 2013

Na naše webové stránky jsme umístili prvotní informace o Pěstounské péči. Pěstounským rodinám poskytujeme podporu a pomoc, kvalitní odborné služby, aktivity, poradenství a vzdělávání. Nabízené služby a aktivity si rodiny vybírají podle svých potřeb a možností.

Zaujaly Vás naše aktuality a chcete vědět více? Kontaktujte nás.

březen 2013

27. 3. 2013

Výsledek rozvojového auditu České asociace streetwork pro NZDM KLUBíK: prošli jsme bez připomínek, kritéria jsme naplnili na 93%. Hodnotitelé nás pochválili za kvalitní individuální plánování poskytovaných služeb. Dotazované děti uvedly, že k pracovníkům mají plnou důvěru a bez obav se jim mohou svěřit se svými potížemi. Rezervy objevené v rámci auditu jsou pro nás motivací k dalšímu zlepšování našich služeb.

15. 3. 2013

Rodinné centrum POHODA Vás zve na Jarní burzu dětského oblečení a vybavení.

13. 3. 2013

Dnes v NZDM KLíDEK probíhá audit České asociace streetwork. Hodnotitelé budou mluvit jak s pracovníky, tak s klienty. Dobré hodnocení je pro nás důležité především z toho důvodu, že nám umožní prodloužit členství v České asociaci streetwork a rovněž proto, že nám poskytne zpětnou vazbu na naši práci.

Výsledek: prošli jsme bez přípomínek, kritéria jsme naplnili na 97%. Auditoři ocenili profesionální přístup, dobré vztahy v pracovním týmu i mezi pracovníky a klienty. Dle hodnotitelů jsme příkladem dobré praxe v oboru nízkoprahových služeb v ČR.

Zaujaly Vás naše aktuality a chcete vědět více? Kontaktujte nás.

únor 2013

27. 2. 2013

Na zítřejší den plánujeme s dětmi z NZDM KLUBíK a KLíDEK expedici do Orlických hor. A co máme v plánu? Divokou jízdu na lopatách, saních či bobech, horskou procházku, zimní hry, ukázat krásy českých hor a společně něco zažít.

14. 2. 2013

Dovolujeme si Vás pozvat v úterý 19. února v 17.15 do Rodinného centra POHODA na bezplatnou ukázkovou hodinu BOSU. Přijďte si zacvičit a udělat tak něco pro své zdraví a fyzickou i psychickou kondici. Budeme se na Vás těšit.

7. 2. 2013

Hledáme ideálně dva šikovné lektory/lektorky do Preventivních programů SPIRáLA pro práci s rizikovými třídními kolektivy. Přihlaste se nebo dejte prosím vědět Vašim blízkým, které by tato práce zajímala. Děkujeme!

5. 2. 2013

Zveme Vás s Rodinným centrem POHODA na Dětský karneval. Již tento čtvrtek 7. 2. od 17 hodin. Karneval obohatíme o soutěžní disciplíny. Na malé umělce bude čekat drobná odměna. Zapojit se do soutěží a přijít v maskách mohou samozřejmě i rodiče.

Zaujaly Vás naše aktuality a chcete vědět více? Kontaktujte nás.

leden 2013

23. 1. 2013

Stále se můžete v Rodinném centru POHODA hlásit do rozběhnutých kurzů Pilates, Harmonizační cvičení, Čínská jóga, Angličtina pro začátečníky i pokročilé. Časy jsou stejné jako v roce 2012.

10. 1. 2013

Vstupte s námi do nového roku s jógou. Rodinné centrum POHODA otevírá dva nové kurzy: Zdravotní cvičení pro maminky s prvky dynamické jógy a Hatha jógu. Nabízíme ukázkové hodiny zdarma (14. 1. a 16. 1.).

7. 1. 2013

Víte, že právě teď můžete darovat na vybavení, které potřebujeme do našich programů? Vyberte si taneční podložku, interaktivní hru nebo barevný padák. Naše programy pomáhají. Nejsou ziskové - nemají komerční charakter. Proto potřebujeme Vaši podporu. Děkujeme.

3. 1. 2013

Vítáme Vás v novém roce 2013 a věříme, že také v letošním roce pro Vás budeme mít mnoho zajímavých novinek. Chcete mít o novinkách ještě lepší přehled? Staňte se našimi fanoušky na Facebooku.

Zaujaly Vás naše aktuality a chcete vědět více? Kontaktujte nás.

prosinec 2012

17. 12. 2012

V naší obecně prospěšné společnosti LáVKA vypisujeme výběrové řízení na šikovného provozního manažera restaurace MLSNÝ MEDVĚD, kterou otevřeme na jaře 2013.

11. 12. 2012

Hledáme nového kolegu/novou kolegyni na pozici vedoucí nízkoprahových programů. Máte chuť vést nízkoprahové programy a tým sociálních pracovníků? Chcete se aktivně podílet na získávání finančních zdrojů? Zapojte se a přihlašte se. Těšíme se na setkání s Vámi!

7. 12. 2012

Další část cyklu MaMi v Rodinném centru POHODA je věnovaná budoucím či stávajícím maminkám na mateřské dovolené, které chtějí věnovat péči jak sobě, tak svým dětem. A dále se dozvědět zajímavosti a užitečné věci v dané problematice.

4. 12. 2012

Dnes jsme slavnostně ukončili další běh Probačního programu PRáVO PRO KAŽDÝ DEN, zaměřený na práci s mladými lidmi, kteří se dostali do střetu se zákonem.

3. 12. 2012

Zveme Vás na naše prosincové akce v Rodinném centru POHODA. Chcete si dnes vyrobit fotoknihu, potkat se zítra s Mikulášem nebo se příští pondělí zúčastnit druhé části cyklu MaMi? Těšíme se na Vás.

1. 12. 2012

Zahájili jsme práci na projektu financovaný z Evropské unie: Nultý ročník v pracovním životě. Chceme zvyšovat pracovní kompetence mladých lidí. A mnohem víc!

Zaujaly Vás naše aktuality a chcete vědět více? Kontaktujte nás.

foto tym ops

No images