David Petr

Ředitel organizace

foto2 david petr

Kontakt:

email: petr@prostorpro.cz
tel.: 493 034 307
mobil: 605 417 719

O mně

Vzdělání: střední s maturitou (Management strojírenství, SPŠ Hradec Králové)

Další vzdělávání (vybrané kurzy):

 • Agnes, o. s., roční rekvalifikační kurs "Řízení neziskových organizací", Praha září 2004 – červen 2005. Zakončeno ústní zkouškou a obhájením závěrečné práce: Firemní fundraising v NZDM – praktická kuchařka.

 • Agnes, o. s., půlroční kurs "PR neziskových organizací", Praha říjen 2005 – květen 2006.

 • Agnes, o. s., půlroční kurs "Fundraising pro fundraisery a fundraiserky", Praha září 2006 – leden 2007. Zakončeno ústní zkouškou.

 • AGNES, o. s., kurz „Lektorské dovednosti – Budování lektorských týmů pro vzdělávání NNO ve Středočeském kraji“, leden 2007 – červen 2008.

 • ČIMRK, Komunikační procesy a PR organizace, certifikovaný půlroční kurz inovačního studia pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu při VŠ mezinárodních a veřejných vztahů. Praha duben 2009 – říjen 2009. Zakončeno písemnou zkouškou a praktickou zkouškou s Osvědčením o absolvování inovačního studia při VŠ MVV Praha.

 • Proutek, z.s., Supervizní rozvojová skupina pro manažery sociálních služeb, 48 hodin, Praha únor 2015 - listopad 2015. Supervizní setkání ředitelů a středního managementu z vybraných NGO a dvou lektorů - supervizorů.

 • Akademie modrého života - ČSOB, Rozvoj organizace a týmu, Praha březen 2016 - září 2016. Celkem 8 odborných workshopů + 3 týmové koučovací setkání. Zakončeno prezentací proměn (splnění naplánovaných cílů v oblasti rozvoj organizace a týmu) v organizaci.

Profesní zkušenosti:

 • firemní fundraising: září 2002 – srpen 2003 dobrovolník, září 2003 – dosud HPP, firemní fundraising pro nízkoprahové, preventivní, prorodinné programy a veřejné akce organizace

 • public relations: září 2004 – září 2013, komunikace s médii, firemní kultura, CI organizace, propagační materiály a vizuály organizace

 • zážitkové akce: 2005 – dosud, koordinátor 11 ročníků zážitkové akce LABYRINT LAN a benefičních večerů

 • vedení a řízení: od října 2004 do září 2008 řídil pracovní tým PROSTOR PRO, od října 2004 do února 2011 vedl PROSTOR PRO jako předseda o. s., od října 2013 ředitel obecně prospěšné společnosti PROSTOR PRO

Lektorské a konzultační aktivity:

Od roku 2005 lektorování témat firemní fundraising a public relations. Od roku 2011 také konzultační aktivity těchto témat.

Další profesní aktivity:

Od roku 2009 do roku 2014 jsem byl aktivním členem Klubu profesionálních fundraiserů, který nabízí fundraiserkám a fundraiserům prostor pro výměnu zkušeností i příležitost k osobnímu a profesnímu růstu. Jedním z hlavní cílů KPF je formulovat a propagovat etické a profesionální zásady praxe ve fundraisingu, ke kterým se naše nezisková organizace PROSTOR PRO hlásí.

Proč pracuji v PROSTOR PRO?

Protože chci být součástí neustálého rozvoje zajímavých programů a aktivit pro veřejnost v Hradci Králové, kde tyto služby a akce mají v České republice své místo a mají stále budoucnost profesionálního a kvalitního rozvoje. Jako pracovník neziskové organizace mám možnost být součástí dalšího rozvoje organizace s novými zajímavými programy, tak abychom mohli vždy říci: Jsme profesionální nezisková organizace s lidskou tváři a kvalitními programy a je za námi mnoho smysluplného. Jako člen Rady sdružení mám možnost ovlivňovat to dobré v našem sdružení.

Ještě něco o mně:

Nejvíce mne oslovuje hudba, především elektronická scéna, ale nebráním se dalším žánrům. Především těm, které mi dávají jakékoliv pocity, emoce a dávají mi možnost přemýšlet. Rád se oddávám kulturním a hudebním festivalům, dobrému jídlu, kvalitním filmům a pohádkám. Občas si otevřu knížku, která mne potěší. Ve sportu a pohybu mne baví fotbal a lyžování s kamarády, cyklovýlety s přáteli, frisbee ultimate za pěkného počasí, běhání na autobus i tai-chi v lese.

No images